Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dorwałem w lombardzie za grosze stary enkoder Dolby DP563 który chciałbym przetestować, sam sprzęt się normalnie uruchamia, ale zauważyłem, że wykorzystuje on złącza BNC (cyfrowe) do wejścia i wyjścia audio. Czy jest jakaś możliwość wysłania sygnału z mojej karty dźwiękowej Soundblaster Audigy RX 5 do enkodera? Karta dźwiękowa ma 3 wyjścia mini jack FRONT, REAR/SR, SUB/C/SL szukam sposobu na rozdzielnie tych złączy kombo na 6 oddzielnych sygnałów (kabli/złączy) mono w celu późniejszej konwersji sygnału z analogowego do cyfrowego. Macie może jakieś budżetowe rozwiązania? Chociaż wydaje mi się, że wszystko co wykorzystuje profesjonalne rozwiązania takie jak np. złącza BNC kosztuje majątek. Szukam urządzenia, które weźmie sygnał analogowy z 6 mini jack-ów i zamieni go na 6 cyfrowych BNC (middle man)

Wyjścia na karcie dźwiękowej (analogowe):

image.png.67653ad4413fbe731ec08416e4445deb.png 

Wejścia na enkoderze (cyfrowe):

image.png.2d03aa9a9ad9f5827aa7c7b3dffe410d.png

Sam enkoder wymaga zewnętrznego zegara, który się podpina pod "ref in" dlatego jak są jakieś rozwiązania DIY czy coś to proszę o info. Sprzęt kupiłem do zabawy i nauki, żeby zacząć pracować z profesjonalnym sprzętem chociaż mam kilka pomysłów jak wykorzystać stare dobre Dolby Pro Logic II i Dolby Surround do moich projektów :) Sama technologia Dolby Pro Logic jest dla mnie ciekawym zagadnieniem i jeżeli byłaby możliwość to chciałbym znaleźć coś co pozwoli mi enkodować Dolby Pro Logic IIz i Dolby Pro Logic IIx czyli najnowsze implementacje technologii Dolby Pro Logic

dolby-surround-and-pro-logic-ii-encoder-dp563-manual.pdf dolby-surround-and-pro-logic-ii-encoder-dp563-data-sheet.pdf dolby-pro-logic-ii-and-surround-encoder-dp563-quick-start-guide.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

Za duzo zabawy... Sprzęt sprzed dwudziestu lat? Po drugie wejściem RS możesz programować konfig dekodera, ale skąd wziąć oprogramowanie?

 Programowo w komputerze zrobisz to szybciej i bezkosztowo. Poczytaj o PlogueBidule, zrobisz nim z dwu kanałów stereo i osiem nawet.

Dolby wciąż oferuje wsparcie dla tego urządzenia więc tak pomyślałem, aby strzelić szybkiego maila w tej sprawie. Samą relacje z Dolby już mam, więc pewnie udało by mi się zdobyć soft do tego enkodera, ale skoro jest opcja zrobienia tego softwareowo w tej apce co poleciłeś to spoko tylko się zastanawiam jak bo szczerze to nie znam dokładnych zasad jak dolby ekoduje Dolby Surround (Pro Logic to konsumencka wersja Dolby Surround) do ścieżki stereo, w sensie wiem, że są jakieś przesunięcia fazy oraz różne amplitudy, ale wsm to wszystko w tej apce co poleciłeś to chyba nie ma czegoś co w szybki sposób pozwoli zakodować Dolby Surround albo Pro Logic, nie ma dedykowanej funkcji do tego. Kupiłem ten enkoder z myślą o nauce profesjonalnego wykorzystania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gienas napisał:

 Owocnych rozmów :) .

 Teraz to wygląda tak że masz tylko jedną część z potrzebnych kilku na tor.

Nawet program któy Ci podałem wymaga kilku pluginów...

Robiłem research i serio nie znalazłem nic co umożliwia enkodowanie Dolby Surround, to już Dolby Atmos łatwiej enkodować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...