Skocz do zawartości

Na co wymienić Sony STR-DE495?


cwircwir

Recommended Posts

Cześć! Przez ostatnie lata słuchałem muzyki z Sony CMT-CP1 + 2x Sony SS-CP1 podpiętymi do iMaca 2017 + Spotify premium i właściwie mnie to satysfakcjonowało, ale znalazłem na OLX za trzy stówy(!) zestaw Sony STR-DE495 + 2x Sony SS-MF450H i pomyślałem, że za taką symboliczną kasę wymienię sprzęt, bo z tyłu głowy już o tym myślałem. Spodziewałem się odczuwalnej różnicy, przejścia klasę wyżej, a nie do końca tak jest. W tej wieży była opcja DSG, która jednym naciśnięciem pięknie podbijała niskie i wysokie tony i sprawiała, że odsłuch stawał się bardzo przyjemny, a dźwięk krystaliczny. Nowy zestaw może i brzmi bardziej potężnie i przestrzennie, może i słyszę więcej szczegółów, ale ogólny odbiór jest generalnie gorszy. Basy dudnią i przytłaczają, że głowa boli, wysokie tony wyraźne i mocno słyszalne, ale jakieś takie nieprzyjemne, a środek to już w ogóle jest płaski, brudny, przytłumiony, a wbudowany korektor to znaczy podbijanie basów i trebli coś daje, ale nadal jest nieprzyjemnie. Więc nie jestem zadowolony, sprzęt nowszy, trzy razy większy i cięższy, a różnicy właściwie brak. No i jak już zrobiłem ten krok, nastawiłem się na wymianę na coś lepszego za niewielkie pieniądze, to chciałbym już poczuć tą różnicę i zastanawiam się co teraz zrobić, czy to problem w kolumnach, czy w amplitunerze. Kolumny najchętniej bym zostawił bo podobają mi się wizualnie, ale myślałem nad wymianą wzmacniacza (i przejście z 5.1 na stereo, bo i tak używam tylko dwóch głośników). Znalazłem na OLX w dobrych cenach Sony TA-FE530R lub Onkyo A-9155, przy czym 500 zł za podmianę kolumn lub wzmacniacza to w tej chwili moje maksimum. Może i mógłbym wydać do 1000 (łącznie za wzmacniacz + kolumny) gdybym miał pewność, że kupuję dobry, czysto grający sprzęt który pozwoli poczuć wyraźną różnicę. Ja się generalnie nie znam i trudno mi się odnaleźć tym gąszczu informacji, a koniec końców chodzi przecież o dźwięk, którego przez internet nie usłyszę. Możecie to jakoś skomentować, coś poradzić, czy mieliście doświadczenia ze sprzętem o którym piszę albo macie pomysł na jakąś alternatywę? Z góry dziękuję każdemu kto się zaangażuje i poświęci na ten temat parę swoich chwil!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...