Skocz do zawartości

sennheiser momentum 4 vs technics eah-a800


Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie stoję przed wyborem pomiędzy dwoma wspomnianymi modelami. Który z tych dwóch modeli będzie lepszy? Zależy mi na tym aby bass był był konkretny ale nie przesadzony, żeby nie było dudniąco lub nie dominował znacząco nad resztą. Dodatkowo ważne dla mnie jest to aby słuchawki były wygodne i lekkie. ANC też jest ważne, ale nie aż tak ponieważ najwięcej czasu będę ich używał w domu więc nie musi być ono na najwyższym poziomie :). Poprzednio posiadałem Bowers & Wilkins PX7 i ogólnie byłem z nich zadowolony, ale niestety coś się popsuło i serwis uznał, że są "nienaprawialne". Wracając wygoda dla mnie była średnia (po dłuższym czasie czułem dyskomfort) no i wspomniany bass był dobry, ale czegoś mi brakowało. 

Na razie źródłem jest Samsung s22+ który obsługuje AptX oraz LDAC oraz korzystam z Tidala HIFI, ale tu pojawia się kolejne pytanie nad którym myślałem. Czy do słuchawek BT jest sens dokupywać osobny odtwarzacz, aby korzystać na nim z wspomnianego Tidala? Akurat w tej kwestii nie jestem za bardzo zorientowany więc prosił bym o jakąś wypowiedź na ten temat. Przeglądałem różne propozycje np. Sony NW-A306 lub Shanling M3X, ale tak jak pisałem nie wiem czy ma  to jakiś sens więc jeszcze raz proszę o jakąś wypowiedź w  tym temacie. 

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy do końca rozumiem co chcesz zrobić. Niektóre słuchawki z transmisją bezprzewodową bluetooth posiadają również możliwość podpięcia ich przewodem mini jack-mini jack lub USB do zewnętrznego źródła. W przypadku połączenia mini jack korzystasz wtedy z zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego - np. takiego w przenośnym grajku jak wspomniany Sony czy Shanling. Czy ma to sens? Wg mnie nie. Jeśli chcesz korzystać z słuchawek "po kablu" to lepiej kupić tradycyjne nauszniki. W Twoim przypadku nie ma sensu kombinować i najlepiej będzie zostawić smartfona jako źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lpomis napisał:

Nie jestem pewien czy do końca rozumiem co chcesz zrobić. Niektóre słuchawki z transmisją bezprzewodową bluetooth posiadają również możliwość podpięcia ich przewodem mini jack-mini jack lub USB do zewnętrznego źródła. W przypadku połączenia mini jack korzystasz wtedy z zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego - np. takiego w przenośnym grajku jak wspomniany Sony czy Shanling. Czy ma to sens? Wg mnie nie. Jeśli chcesz korzystać z słuchawek "po kablu" to lepiej kupić tradycyjne nauszniki. W Twoim przypadku nie ma sensu kombinować i najlepiej będzie zostawić smartfona jako źródło.

Przepraszam, że nie sprecyzowałem o co dokładnie mi chodziło. Miałem na myśli połączenie przez BT. 

A odnośnie wyboru sluchawek ma Pan jakieś zdanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto posłuchać i jednych i drugich. Od siebie dorzucę jeszcze Shure AONIC 50 i Dali IO-6. Bardzo fajne nauszniki.

Brzmienie i "lepszość" tych lub tamtych to bardzo indywidualna sprawa. Może masz blisko siebie jakiś salon ze słuchawkami - np. MP3Store, Hifipro lub Audiomagic?

Mógłbyś posłuchać wiele modeli na miejscu. Ewentualnie zawsze można się dogadać ze sklepami, wypożyczyć lub ewentualnie kupić z opcją zwrotu przez Internet :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Twoich wymagań lepsze będą Sennheiser Momentum 4. Słuchawki mają dobrze wyważony dźwięk, z mocnym i dokładnym basem, który nie dominuje nad resztą pasm dźwiękowych. Mają też bardzo dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu będą w stanie skutecznie tłumić hałasy zewnętrzne. Co więcej, są one bardzo wygodne i lekkie, co pozwoli Ci na dłuższe użytkowanie bez odczuwania dyskomfortu. https://www.komputronik.pl/product/779094/sennheiser-momentum-4-wireless-black.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...