Skocz do zawartości

Kino domowe do nowego domu - następca Logitecha Z906


wujq

Recommended Posts

Witam forumowiczów!

Jako świeżak w świecie lepszego audio potrzebuję pomocy przy skompletowaniu zestawu i jego rozmieszczenia.

Pomieszczenie: salon z aneksem ma 35 m2, ale sama część RTV jest bardzo mała (załączam rzut). Dom jest w trakcie wykańczania, więc mogę doprowadzić kable w dowolne miejsce. Wysokość to 290cm.

Przeznaczenie sprzętu: filmy 70% czasu, reszta to muzyka i konsola. Planuję je spiąć z TV 75". Wstępnie myślę o zestawie 5.1. Obecnie w salonie o podobnych wymiarach posiadam zestaw głośników Logitech Z906 kupiony jeszcze w czasach studenckich i mimo różnych opinii o nich, jestem zadowolony.

Budżet: do ustalenia, najlepiej do ~5k

Początkowo ze względu na małą ilość miejsca w przyszłym salonie myślałem o zestawie z soundbarem, ale po wizytach u dwóch kolegów którzy kupili takie z półki 4-5k (zestawy 11.4.2 czy inne duże cyferki) moje osobiste odczucia pod względem jakości dźwięku i przestrzeni były gorsze niż mój obecny zestaw 5.1... Z tego powodu zacząłem się rozglądać za kinem domowym podobnym do obecnego zestawu - czyli z mniejszymi głośnikami które będę mógł powiesić na ścianie z tyłu, a z przodu ustawić pod wiszącym TV, bo ten zajmie prawie całą ścianę. Wstępnie wpadł mi w oko zestaw Yamaha YHT-4960 (TSR-400 + NS-P41) za 3250zł. Podobają mi się w nim funkcje bezprzewodowe.

Tak jak wspomniałem wyżej, budżet mam w miarę elastyczny jeśli warto dopłacić do czegoś lepszego. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje!

 

Screenshot 2023-04-20 at 13.03.56.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mały budżet.

Dnia 20.04.2023 o 13:50, wujq napisał:

Wstępnie wpadł mi w oko zestaw Yamaha YHT-4960 (TSR-400 + NS-P41) za 3250zł. Podobają mi się w nim funkcje bezprzewodowe.

To jest taki mega basic system. Amplituner spoko. Bo to jest 4A pod inną nazwą.

Ale kolumny to bieda. I one nie są bezprzewodowe.

Yamaha ma taką opcję . Ale same te kolumny to wydatek 3K.. Edit. 2K

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja podobnie przymierzam sie do zmiany z Logitech z906, tyle ze ja myślałem o zestawie SVS Prime satelite 5.1 z subwooferem SVS SB -1000 Pro, do tego jakis wzmacniacz od Denona, problem w tym ze ciezko z dostepnością w PL tych glosnikow, i ciekaw jestem jaka różnica, bo na razie sugerowalem sie jedynie dobrymi recenzjami zagranicznymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Denona AVR-X1700 i zestaw Canton Movie 265 i różnica względem poprzedniego zestawu była kolosalna - mogę polecić.

Zachęcony zmianą, stwierdziłem że chcę więcej i kupiłem Canton GLE 15 na fronty i GLE 50 center, a te z zestawu dam jako górne - ale żeby to przetestować to już muszę poczekać do przeprowadzki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...