Skocz do zawartości

JBl Bar 9.1 - zepsuty subwoofer, alternatywa.


Wixiarz

Recommended Posts

Hej! Posiadam JBl Bar 9.1. Niestety, nie mam już do niego suba, a potrzebuje dokupić. Zauważyłem, ze na rynku jest JBL SW10, subwoofer wyglada identycznie jak mój stary, ale jest przeznaczony do JBL Linkbar. Czy istnieje jakaś alternatywa, jaka mogę dokupić, czy szukać kupującego na sama deskę która mam w idealnym stanie? Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz takie -

 

1/kupic sam subwoofer uzywany:

https://www.gumtree.com.au/s-ad/blacktown/home-theatre-systems/jbl-9-1-subwoofer-/1303670352 (tylko ze nie z Australii;)) 

(tutaj sprawdz, czy od innego modelu tez by nie pasowal i poluj na hifishark.com)

2/ Sprzedac sam soundbar.

3/ niektore TV (np LG C1) maja opcje wysylania sygnalu do 2 odtwarzaczy dzwieku, wiec np. mozesz uzywac naraz soundbar i jakiegos normalnego subwoofer. Troche bedzie wysylku to zgrac, ale moze to zadzialac.

4/ Mozesz tez zrobic ekstrakcje sygnalu LFE z HDMI ktory idzie do soundabara i zasilac tym normalny subwoofer.

https://www.thomann.de/gb/lindy_hdmi_audio_extractor_4k.htm

 

 

5/ Zagadac z dystrybutorem/producentem czy nie maja jakiegos subwoofera do odsprzedania, co im zostal z uwalonej sztuki soundbara. Serwis moze nie miec jako normalnej czesci normalnie dostepnej, ale dystrybutor na PL (i DE tez bym pytal), moze miec jako pozostalaosc.

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tenfilip napisał:

Opcje masz takie -

 

1/kupic sam subwoofer uzywany:

https://www.gumtree.com.au/s-ad/blacktown/home-theatre-systems/jbl-9-1-subwoofer-/1303670352 (tylko ze nie z Australii;)) 

(tutaj sprawdz, czy od innego modelu tez by nie pasowal i poluj na hifishark.com)

2/ Sprzedac sam soundbar.

3/ niektore TV (np LG C1) maja opcje wysylania sygnalu do 2 odtwarzaczy dzwieku, wiec np. mozesz uzywac naraz soundbar i jakiegos normalnego subwoofer. Troche bedzie wysylku to zgrac, ale moze to zadzialac.

4/ Mozesz tez zrobic ekstrakcje sygnalu LFE z HDMI ktory idzie do soundabara i zasilac tym normalny subwoofer.

https://www.thomann.de/gb/lindy_hdmi_audio_extractor_4k.htm

 

 

5/ Zagadac z dystrybutorem/producentem czy nie maja jakiegos subwoofera do odsprzedania, co im zostal z uwalonej sztuki soundbara. Serwis moze nie miec jako normalnej czesci normalnie dostepnej, ale dystrybutor na PL (i DE tez bym pytal), moze miec jako pozostalaosc.

Takiej odpowiedzi potrzebowałem, przejdźmy na PW, butelkę za pomoc stawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maykel napisał:

 

Wychodzi 2.200 z przesyłką, a za 2.800 mogę w PL cały zestaw kupić. Dość kosmicznie to wygląda. Myślałem o zakupie JBL SW10 i jakiś transmiter do tego, aby zadziałał z belką. Pomożesz? Nie mam pewności co do subow z zestawów 5.1, 3.1 2.1 itp, a jeśli coś jest, to tylko na eBay i koszt przesyłki z zwrotem jeśli nie zadziala, zabije mnie finansowo. Sam rozumiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/soundbar-jbl-bar-9-1-licytacja-uszkodzony-13629641700

Tu masz na licytacji. Pisze że jest uszkodzony soundbar więc subwoofer powinien pasować. Ale na twoim miejscu kupiłbym sam subwoofer JBL Sw10 i spróbował sparować z soundbarem. Jak nie podejdzie masz 14 termin odstąpienia od umowy i zwracasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

JBL witamy.

:/

Nie ryzykował bym teraz tylko starał się chyba upłynnić to co Ci zostało za jak najwięcej.

Ale dla JBL leci minus!

Stary, mam ta Belkę 2 lata. Dopiero 2 razy użyłem głośników surround odczepiajac je, więc mają idealna baterie. Do TV go nie używałem, a tylko ja AirPlay przy wrednych sąsiadach, także sprzedaż tak mało.uzywanej belki było by głupotą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wixiarz napisał:

Stary, mam ta Belkę 2 lata. Dopiero 2 razy użyłem głośników surround odczepiajac je, więc mają idealna baterie. Do TV go nie używałem, a tylko ja AirPlay przy wrednych sąsiadach, także sprzedaż tak mało.uzywanej belki było by głupotą.

A kupno w ciemno subwoofera który może zadziała a może nie, nie?

No nie wiem. Zrobisz co zechcesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wixiarz napisał:

Od supportu dostałem informację, że każdy z zestawu 9.1 się zesparuje. Dostałem też instrukcje co, i jak. 

Czyli polujesz teraz na jakąs używana sztukę.

Może ktoś będzie sprzedawał bo zepsuło się coś innego. Zamieść ogłoszenie w dziale gielda - kupię.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2023 o 16:35, Wixiarz napisał:

Właśnie zamieściłem. Mam kilka możliwości zza granicy, ale Argentyna lub Honduras mają kosmiczne ceny przesyłek, stąd chyba pozostanę cierpliwym i poczekam u nas.

Plus clo i vat :) 

Ja proponuje rownolegle wystawic swoj soundbar na sprzedaz, moze spylisz i kupisz sobie komplet za doplata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...