Skocz do zawartości

Alternatywny system oparty o Sonos Port i Harbethy 30.1 do rocka klasycznego


Mariusz Ożga

Recommended Posts

Ostatnio coraz rzadziej słucham mojego dużego zestawu. Na codzień buduję alternatywę, opartą o Sonos Port jako streamer (lubię system Sonosa). Chciałbym zostawić swoje Harbethy, a skoro Port nie jest rekinem basu to potrzebuję dobrą propozycję wzmacniacza z dociążonym i dobrze kontrolowanym basem. Ewentualnie rozważę w parze z dobrym oddzielnym DAC. 

cena ok. 10-12 tys. 
muzyka - głównie klasyczny rock, trochę metalu, trochę elektroniki. Nie ma być lampowej miękkości, ma być solidny power.

Edytowano przez Mariusz Ożga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Rotel do tej pory się nie sprawdzał, za „ostra” góra. Harbethy to przede wszystkim świetna muzykalna średnica, napowietrzenie. Góry nie trzeba dużo zmieniać, trzeba tylko pilnować, żeby nie znikała rozdzielczość.

przesluchalem nad 3050 le (bo podobała mi się estetyka vintage) i to nie to (bas znika, trzeba kręcić eq). Jeżeli NAD to ogólem takie granie to raczej nie.

Hegel ? Peachtree ?

a może coś z Japonii ? Bo sansui się sprawdzało (ale sansui to sansui). Yamaha 2200 ? Jestem fanem wychylanych VU 😎

Edytowano przez Mariusz Ożga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 14:24, Mariusz Ożga napisał:

Jestem fanem wychylanych VU 😎

No to Accu wtedy :)

Yamaha 2200 to 18K to budżet już poszedł do góry? Moim zdaniem nie warty swojej ceny.

Może gdyby więcej salonów to oferowało i większa możliwość negocjacji ceny.

To może.

10 godzin temu, Mariusz Ożga napisał:

Prowizoryczna lista odsłuchowa na ten moment:

  • Parasound Hint 6
  • Gato Audio DIA-250S
  • Peachtree Nova 150
  • Rega Elicit
  • Hegel 120
  • Roksan Caspian (chyba, ze się uda taniej Blaka)
  • Moon 240

Zobaczymy co się uda posłuchać.

Będzie się działo. Powodzenia i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to Accu wtedy :)

Yamaha 2200 to 18K to budżet już poszedł do góry? Moim zdaniem nie warty swojej ceny.

Może gdyby więcej salonów to oferowało i większa możliwość negocjacji ceny.

Skąd wiesz, że Accu mi się podoba 😎 ale w połączeniu z Harbethami może być „za miękko”. Nie sprawdzałem jeszcze… generalnie estetyka vintage mi się podoba (vu, okładki drewniane, potencjometry  przełączniki), ale nie jest to czynnik decydujący. I samego vintage hilfi już nie chcę, nie mam czasu 😳

co do budżetu to tak mocno nie jest to ograniczenie. Jestem w stanie wyznaczyć nieco więcej, jeżeli jakość dźwięku to uzasadni. Ważne, żeby nie przesadzić. Jak zauważyłem, że przeglądam fantastyczne oferty za Lewinsona za 30k to to już jest za daleko 🤣 U mnie w praktyce to wyglądało w przeszłości tak, że przy budżecie wstępnym na kolumny 7 tys skończyło się na takich za 12 (akurat trafił się sprzedawca zaufany).

dodatkowo jak sprzedam swój Sansui Alpha 607xr i Lumin D1 to trochę się budżetu dodatkowego uwolni…

A więc, dodatkowy challenge, ma być bas kontrolowalny, soczysty i dynamika, ale ogólnie pasmo równe, bez gubienia rozdzielczości góry (nie mylić z trzaskaniem biczem po uchu). Budżet podskakuje na 15-18-20. I co wtedy ? Aha ma być sensowny DAC wbudowany, bo ten w Sonos Port to jakiś dramat.

Naim Supernait czy Roksan Michi x3 to znowu inna półka…

 

Edytowano przez Mariusz Ożga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mariusz Ożga napisał:

Skąd wiesz, że Accu mi się podoba 😎 ale w połączeniu z Harbethami może być „za miękko”

To prawda może :)

Bo Accu ma bardzo przemyslany styl. Połączenie vintage z tradycją i nowoczesnością.

36 minut temu, Mariusz Ożga napisał:

Naim Supernait czy Roksan Michi x3 to znowu inna półka…

Supernait 3 nie jest wart swoje jceny. Fajny klocek ale drogi klocek.

Michi to Rotel nie Roksan. z Roksan masz faktycznie BLAK ten wyższy model.

Albo dzielonego Caspian M2 integra + końcówka. Ale to nie ma wbudowanego DACa

37 minut temu, Mariusz Ożga napisał:

A więc, dodatkowy challenge, ma być bas kontrolowalny, soczysty i dynamika, ale ogólnie pasmo równe, bez gubienia rozdzielczości góry (nie mylić z trzaskaniem biczem po uchu). Budżet podskakuje na 15-18-20. I co wtedy ? Aha ma być sensowny DAC wbudowany, bo ten w Sonos Port to jakiś dramat.

Primare I35, AVM A5.2, Trigon Exxceed,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2023 o 14:24, Mariusz Ożga napisał:

Rotel do tej pory się nie sprawdzał, za „ostra” góra. Harbethy to przede wszystkim świetna muzykalna średnica, napowietrzenie. Góry nie trzeba dużo zmieniać, trzeba tylko pilnować, żeby nie znikała rozdzielczość.

 

Spoko. A z jakimi modelami sparowałeś te paczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lysy napisał:

Spoko. A z jakimi modelami sparowałeś te paczki?

U mnie grały z Sansui Alpha 607XR. Lata 80te xx wieku. Japońskie granie, świetna konstrukcja (dzisiaj trzeba dać za to ciężkie pieniądze), model XR nieco mocniej uwypukla dynamikę i kontrolę basu. Wariaty Sansui znają model 😎

ps: uprzedzając pytania, TAK, chcę zmienić pomimo bardzo dobrego dopasowania wzmaka do kolumn :) bo:

1. potrzebuję wprowadzić streamer Sonosa do systemu

2. chcę zmienić DAC Lumina bo jest za delikatny

3. wkurza mnie nadmiar pudełek (np specjalny toroid 110-230).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...