Skocz do zawartości

Kolumny efektowne atmos


erollski

Recommended Posts

Witam, 

jestem posiadaczem zestawu stero/kd Yamaha rxv 685, kolumny przednie to Pylon Diamond 28, tylne MusicCast 20 od Yamahy. Przy okazji drobnego remontu mam możliwość dodania przednich kolumn atmos. Muszą być naścienne i w kolorze orzecha, żeby nie odbiegały kolorystycznie od Pylonów. Budżet najlepiej jak najmniejszy. Myślałem o Dali Alteco C-1, sprzedawca w okolicy poleca klipsche. Nie jestem przekonany, czy warto dużo wydawać na głośniki efektowne. Proszę o jakieś propozycję, chętnie od branży.

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, erollski napisał:

mam możliwość dodania przednich kolumn atmos.

Nie ma czegoś takiego jak przednie Atmos w podstawowym układzie 5.1.2. Rozumiem że chcesz je umieścić jak poniżej (2)? To bardzo duży komromis jak nie możesz dać ich nad głowa, ale i tak lepiej jak upfiring (1)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nikt nie wie o co Tobie chodzi 🤪

Atmos w podstawowym układzie 5.1.2 to dwa głośniki nad głową. Nie ma tu dowolności na zasadzie "bo mi tak pasuje".  Niektórzy robią jak wyżej, ale trzeba być świadomym że nie tak to przewiduje Dolby w systemie Atmos i przekaz będzie zaburzony.

Chcesz głośniki Atmos przed sobą? Zrób system 5.1.4 i daj drugą parę 45 stopni za sobą. Albo 5.1.6 i wówczas masz trzy rzędy na suficie.

Piszesz na forum audio, więc chyba oczekujesz technicznej porady a nie klepania po pleckach.

Zrób jak uważasz, jak nie masz absolutnie innej opcji to jakieś tam efekty będziesz miał, ale helikopter ma Ci lecieć nad głową, deszcz padać bezpośrednio Ciebie a nie gdzieś tam z przodu.

W sumie nikt nie wie o co Tobie chodzi 🤪

Atmos w podstawowym układzie 5.1.2 to dwa głośniki nad głową. Nie ma tu dowolności na zasadzie "bo mi tak pasuje".  Niektórzy robią jak wyżej, ale trzeba być świadomym że nie tak to przewiduje Dolby w systemie Atmos i przekaz będzie zaburzony.

Chcesz głośniki Atmos przed sobą? Zrób system 5.1.4 i daj drugą parę 45 stopni za sobą. Albo 5.1.6 i wówczas masz trzy rzędy na suficie.

Piszesz na forum audio, więc chyba oczekujesz technicznej porady a nie klepania po pleckach.

Zrób jak uważasz, jak nie masz absolutnie innej opcji to jakieś tam efekty będziesz miał, ale helikopter ma Ci lecieć nad głową, deszcz padać bezpośrednio Ciebie a nie gdzieś tam z przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...