Skocz do zawartości

Ciszej gra z PC niż z RADIO ?


Farin

Recommended Posts

Witam!

Mam zestaw Radio, wzmacniacz i końcówka mocy TEC SYSTEM 5000. Kupiłem do nich kolumny Indiana Nota 250X. Podłączyłem wszystko jak trzeba i okazuje się; że jak podaje sygnał z radio to przy 3/20 jest fajnie głośno. Ale jak podaje dźwięk przez kabel z mini jack z PC lub smartfona to żeby było porównywalnie do radia głośno trzeba dać na 17/20. Czyli prawie na maxa.

Podpinałem PC do tego samego wejścia co i radio, zamieniałem kable i efekt ciagle jest taki sam. 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Edytowano przez Farin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Farin napisał:

Witam!

Mam zestaw Radio, wzmacniacz i końcówka mocy TEC SYSTEM 5000. Kupiłem do nich kolumny Indiana Nota 250X. Podłączyłem wszystko jak trzeba i okazuje się; że jak podaje sygnał z radio to przy 3/20 jest fajnie głośno. Ale jak podaje dźwięk przez kabel z mini jack z PC lub smartfona to żeby było porównywalnie do radia głośno trzeba dać na 17/20. Czyli prawie na maxa.

Podpinałem PC do tego samego wejścia co i radio, zamieniałem kable i efekt ciagle jest taki sam. 

Dlaczego tak się dzieje?

 

A próbowałeś zwiększyć głośność na komputerze? Czy z innym sprzętem to wyjście działa prawidlowo?

W TEC SYSTEMS 5000 są chyba złącza DIN - może tam są wymagane inne poziomy napięć niż we współczesnych RCA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimkr napisał:

A próbowałeś zwiększyć głośność na komputerze? Czy z innym sprzętem to wyjście działa prawidlowo?

W TEC SYSTEMS 5000 są chyba złącza DIN - może tam są wymagane inne poziomy napięć niż we współczesnych RCA?

Na PC i na smartfonie ustawiałem głośność na 95%.

Tak. TEC jest na DIN ale mam przejściówki DIN-miniJack.

 

jedyne co przychodzi mi do głowy to właśnie inne wartości na wyjściu z PC/smartfona.

Jak to zmienić? Kupno dedykowanej karty muzycznej do PC na PCIe coś zmieni?

Mam jeszcze PlayStation 3 z wyjściem optycznym i DAC Fiio Taishan. Mógłbym tym spróbować ale finalnie to rozwiązanie odpada bo do PS musiał bym mieć stałe TV podłączony żeby uruchamiać dźwięk. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...