Skocz do zawartości

Monitor Audio RX8 czy Monitor Audio Silver 8


leonII

Recommended Posts

Moje pytanie do bardziej doświadczonych i osłuchanych kolegów z forum.

Przymierzam się do zmiany kolumn. Obecnie mam w zestawie MA RX6. Myślałem nad zmianą na RX8 albo Silver 8.

Pytanie moje to czy ktoś z Was porównywał te kolumny i ewentualnie jaka jest między nimi różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tak przy tej zmianie Monitor audio dokonał szeregu zmian w konstrukcji i brzmieniu swojej serii.

Starsze RX są znacznie cieplejsze na basie. Luźniejsze w tym zakresie i mają łagodniejszą nieco górę.

Silver 8 z kolei sa bardziej przestrzenne, szybsze, oraz twardsze, punktowe na basie.

Różnią sięi wizualnie i brzmieniowo.

Jak Ci się podobały RX6? Skąd cheć ich zmiany?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jak Ci się podobały RX6? Skąd cheć ich zmiany?

RX6 na początku grały  u mnie z Yamahą 803 D. Tu było niby nieźle, ale trochę mało basu i trochę za jasno.

Zmieniłem wzmacniacz na Rotel 1572 i jest całkiem fajnie, ale....

No właśnie to ale :)

Stwierdziłem, że może przy RX8 zagra to jeszcze lepiej, ale bardzo mało ofert jest tych kolumn.

Wpadło mi ogłoszenie Silver 8 w całkiem niezłej cenie i w miarę blisko mnie i stąd mój post.

Mam jeszcze pytanie. Które według Ciebie lepiej zagrają z moim wzmacniaczem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leonII napisał:

RX6 na początku grały  u mnie z Yamahą 803 D. Tu było niby nieźle, ale trochę mało basu i trochę za jasno.

Zmieniłem wzmacniacz na Rotel 1572 i jest całkiem fajnie, ale....

No właśnie to ale :)

Stwierdziłem, że może przy RX8 zagra to jeszcze lepiej, ale bardzo mało ofert jest tych kolumn.

Wpadło mi ogłoszenie Silver 8 w całkiem niezłej cenie i w miarę blisko mnie i stąd mój post.

Mam jeszcze pytanie. Które według Ciebie lepiej zagrają z moim wzmacniaczem?

Rotel to dobry trop do nich.

RX8 zagrają mnie jjasno gdyż całe pasmo zostanie inaczej odebrane ze względu na wiekszy bas.

Silvery z kolei zagraja nieco jansiej. To dokładne kolumny. Szybsze. Moim zdaniem Tobie chyba lepiej się sprawdzą RX8. Albo Silver ale 10. Bo te tez są inaczej odbierane w całości.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Rotel to dobry trop do nich.

RX8 zagrają mnie jjasno gdyż całe pasmo zostanie inaczej odebrane ze względu na wiekszy bas.

Silvery z kolei zagraja nieco jansiej. To dokładne kolumny. Szybsze. Moim zdaniem Tobie chyba lepiej się sprawdzą RX8. Albo Silver ale 10. Bo te tez są inaczej odbierane w całości.

 

 

Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
23 godziny temu, kbrx napisał:

Dzień dobry, @Piotr Sonido Proszę o porównanie MA Silver 8 do MA Bronze 500 (salon 28m2, w połowie otwarty  na kuchnie i jadalnie+25m2) Ampli Denon 2800h (konfiguracja planowana 5.1.2) 

Jeśli będziesz go wykrozystywał w kinie to i tak amplituner odetnie Ci ich pasmo na 60 bądź 80 Hz.

Różnice są dość znaczne i brał bym Silver 8. Góra i środek jest lepszej klasy. W Bronze jest ona bardziej chłodna rozrywkowa. Z kolei w Silver bedzie detaliczna ale bardziej melodyjna.

Dół nie odgrywa tutaj roli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...