Skocz do zawartości

Yamaha rx v6a


Maykel

Recommended Posts

Cześć.

Stoję przed wyborem nowego amplitunera. Chciałbym zapytać czy może ktoś ma lub miał styczność z tytułowym sprzętem? Jakieś za lub przeciw? Amplituner będzie podłączony do zestawu kolumn Q Acoustics 3050i i subwoofera Magnat Omega Cs plus sufitowe Magnat icp62 w układzie 5.1.2 Chętnie poznam opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale to mój pierwszy ampli, więc niewiele pomogę w kwestii porównania z innymi produktami. U mnie połączony z Indiana Line Diva 5.0.  Wszystko śmiga jak należy, łatwa konfiguracja, szybka kalibracja, wygodna i stabilna apk'a musiccast (żadnych problemów ze Spotify), możliwość przedłużenia gwar. do 3 lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim układzie warto dołożyć do Pioneer lx 305 bo jego też biorę pod uwagę. W dużej mierze jeżeli chodzi o lepszą kalibrację. Ale nie wiem jak jest z brzmieniem w bezpośrednim porównaniu? 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maykel napisał:

Ok a lepiej wybrać Yamaha rx v6a + wzmacniacz zintegrowany i połączyć po pre out czy odrazu kupić amplituner taki jak np. nad t758v3i? 

NAD jest starszym modelem. Nie ma eARC, chodź osobiscie tego nie uzywam i raczej nie będę ale ....

Nie ma także najnowszego złącza HDMI.

Ma Diraca i nie jest drogi jak na dzwiek.

Zalezy od tego o jakiej końcówce myślisz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wybranego konkretnego modelu. Ale wolałbym podłączyć wzmacniacz zintegrowany który może pracować jako końcówka mocy niż czysta końcówke. Bo przy odsłuchu stereo mogę włączać sam wzmacniacz do którego będzie podpięte źródło. A nie cały zestaw przez pre amplitunera. Tylko nie wiem który będzie odpowiedni do moich kolumn. Mam magnata mr 780 ale nie do końca mi to połączenie odpowiada. Wydaje mi się że jest za ciepło za dużo basu. Wszystko jakby zlane.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon X4700H + Atoll AM200. Końcówka przede wszystkim była niezbędna by napędzić cały system 7.2.4 bo amp ma ich tylko 9 (11 dekoduje). Stereo nie było moim celem, choć w praktyce wyszło że jednak tej muzyki sporo u nas się słucha.

Różnica w stereo z Atoll wg. mnie nie jest bardzo zauważalna, ale niuanse na się wychwycić. Zdecydowaną poprawę odczuwam jednak przy reszcie kanałów bo amplituner wykazuje się większą dynamiką nie musząc napędzać wymagających frontów.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to będę podłączał wzmacniacz zintegrowany który ma możliwości pracy w trybie końcowki. Zależy mi na przyzwoitym poziomie stereo.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA miałem i Yamahe serii 6 z pre i 1080 z pre i nie ma co narzekać na PRE OUT. Nie jest to ideał ale koncepcja integry która może pracować solo albo jako końcówka jest bardzo dobrym pomysłem.

Cyrus ONE. Albo Atoll, Cambridge. Zalezy czego szukasz. Nie musi być integra z mozliwością pracy jako końcówka. Możesz podłączać do dowolnego złącza line IN. Kwestia sterowania podwójnie głośnością. Idzie się przyzwyczaić.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć.

Wracam do tematu po zakupie YAMAHA-RXV6A. Długo zastanawiałem się nad innymi amplitunerami ale ostatecznie wybór padł na ten model. Teraz mam w planach podłączenie do zestawu wzmacniacza po pre out a konkretnie chodzi mi o Cyrus one. Wiem że może pracować on w trybie końcówki mocy. Tylko mam pytanie czy ktoś może korzystał z niego w kinie w ten sposób? Chodzi mi głównie o wybudzanie go jak i wygaszanie czy robi to automatycznie razem z ampli kina? Czy za każdym razem trzeba go ręcznie uruchomić? Widzę że nie ma złącza trigger. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maykel napisał:

Cześć.

Wracam do tematu po zakupie YAMAHA-RXV6A. Długo zastanawiałem się nad innymi amplitunerami ale ostatecznie wybór padł na ten model. Teraz mam w planach podłączenie do zestawu wzmacniacza po pre out a konkretnie chodzi mi o Cyrus one. Wiem że może pracować on w trybie końcówki mocy. Tylko mam pytanie czy ktoś może korzystał z niego w kinie w ten sposób? Chodzi mi głównie o wybudzanie go jak i wygaszanie czy robi to automatycznie razem z ampli kina? Czy za każdym razem trzeba go ręcznie uruchomić? Widzę że nie ma złącza trigger. 

Szczerze, nigdy tego nie sprawdzałem ale wydaje mi się że recznie.

To taki wielki problem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2023 o 15:59, Maykel napisał:

Jeśli o mnie chodzi to nie. Ale są jeszcze inni użytkownicy kina konsoli itd. A nie widzę tego że za każdym razem będą pamiętać co i jak włączyć lub wyłączyć. 

Widze że założyłeś tez temat na drugim forum więc jest to dla Ciebie wazne.

Szczerze. To jak nie wyłączą to za wiele złego sie nie stanie. Bo to klasa D

Jak nie włączą to nie będa słyszec frontów

To nie  jest problem natury technicznej. Serio.

Ale ja tego uzywac nie bede :)

Wasza decyzja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2023 o 17:07, Maykel napisał:

Cześć.

Wracam do tematu po zakupie YAMAHA-RXV6A. Długo zastanawiałem się nad innymi amplitunerami ale ostatecznie wybór padł na ten model. Teraz mam w planach podłączenie do zestawu wzmacniacza po pre out a konkretnie chodzi mi o Cyrus one. Wiem że może pracować on w trybie końcówki mocy. Tylko mam pytanie czy ktoś może korzystał z niego w kinie w ten sposób? Chodzi mi głównie o wybudzanie go jak i wygaszanie czy robi to automatycznie razem z ampli kina? Czy za każdym razem trzeba go ręcznie uruchomić? Widzę że nie ma złącza trigger. 

Kolego brak Trigera to żaden problem...

Kup sobie taką listwę

https://allegro.pl/oferta/listwa-zasilajaca-master-slave-ehmann-vario-linea-12767687401

 

i podłącz jako Master Yamahę ,a slave  końcówkę .Końcówkę zostaw włączoną...W momęcie włączenia Yamahy wybudzi sie też końcówka .Jak zgasisz Yamahę ...zgaśnie końcówka...

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...