Skocz do zawartości

Przyzwoity gramofon do 600 zł lub naprawa.


Recommended Posts

Witam, 

Trafiłem na to forum szukając wskazówek przy kupnie gramofonu. 
 

Mam dylemat czy kupić jakiś używany gramofon czy reaktywować stary. 
 

Posiadam gramofon Unitra Bernard GS-434, który został wyciągnięty po wielu łatwych z piwnicy, i po wymianie bezpieczników i zakupieniu przedwzmacniacza działał, jednak trafił na półkę. Podpiąłem go teraz, z pod igły idzie dźwięk jednak nie ma go na glosnikach (podpięcie tak samo - do przez przedwzmacniacz 5din). 
 

I tutaj rodzi się pytanie, mieszkam w Krakowie, zanosić go do jakiegoś serwisu (widziałem polecenia tego na Lea) czy kupić coś używanego do 500-600 zł. 


myślałem o jakimś Dualu, thorensie, technics. Na zdjęciach wydają sie zgrabniejsze niż Bernard. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy dźwięk będzie lepszy niż z takiego Bernarda? 
 

Bernard ze stara wkładka i przedwzmacniaczem podłączony jest do ampli Onkyo HT-S3800-B i kolumn Wharfedale Diamond. 
 

Opcja jest jeszcze odsprzedaży Bernarda tylko po doprowadzeniu go do dobrego stanu :) tylko czy to w ogóle opłacalne?
 

Będę wdzięczny za wskazówki! 
Pozdrawiam!  

Edytowano przez dogster
Pytanie na końcu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zależy od tego w jakim stanie jest Twój Bernard. Jeżeli w niezłym i usterka będzie łatwa w usunięciu (brak sygnału to kwestia okablowania albo wkładki, więc raczej nic strasznego), to warto go reanimować. Jak chcesz, to możesz spróbować nawet sam ogarnąć temat naprawy gramofonu. Może się okazać, że to drobiazg i zaoszczędzisz parę złotych. Na początek podłącz gramofon do innego przedwzmacniacza lub bezpośrednio do wzmacniacza i sprawdź czy jest dźwięk. Może się okazać, że wina nie leży po stronie gramofonu, a uszkodzony jest przedwzmacniacz. 

Za 500 zł będzie raczej ciężko kupić coś wyraźnie lepszego od Twojego gramofonu. Możesz jednak podesłać link do gramofonów, które Cię interesują. Może uda się trafić jakąś okazję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...