Skocz do zawartości

Paradigm Monitor 3 --> Paradigm Monitor 9


Tasiorsa

Recommended Posts

Witam

Nie wiem czy potrzebuję ale mnie kusi...

Pokój około 20m2

Amplituner Marantz SR7015

Glośniki:

Przód 2x Paradigm Monitor 3 v2 (wysokotonowe niedawno wymieniane grają jak nowe) + Standy

Tył 2x Paradigm Monitor 3 v1 (wysokotonowe niedawno wymieniane grają jak nowe) + Standy

Centralny Paradigm CC370 v2

Subwoofer Paradigm PS-1200

Crssover przód / tył 60 Hz

Centralny 80 Hz

Zestaw używany do filmów (podłączony do LG C2 77'') muzyki (Tidal/FLAC) i codziennego słuchania Youtube - np pogadanek. Idzie w różnym zastosowaniu od 9 rano do 23 dzień w dzień 🙂

Ogólnie gra to bardzo ładnie a z subem głęboko ale kusi mnie sprzedaż przodów ze standami i zastąpienie ich Paradigm Monitor 9. Pomysł bardziej z "chciejstwa" niż z braków obecnego zestawu.

Ma to sens? Zakładam ze 9 i tak bym creossował na 60Hz.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że to amplituner kina, mimo że to małe pomieszczenie to mozesz zyskać na czymś innym niż basie. To pasmo i tak będzie i jest obcięte. Nie wiem jak u Ciebie będzie. ale możesz zyskać na przestrzeni i swobodzie dzwieku.

Szczerze nie wiem czy różnica będzie adekwatna do kwoty która na to przeznaczysz.

Ale w odsłuchu poczuł byś różnice.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Studio 40 to byłoby dla mnie idealne rozwiązanie ale te niestety ciężko trafić.

Jak duża rożnica jest między Paradigm Monitor 9 starsze wersje a V7? bo krążą legendy że to już nie ta sama kolumna

A powiedź mi takie 9ki czy studio 60 grają pełnym zakresem puszczone stosunkowo cicho? (powiedzmy na -32 -30 db na Marantz - na wcześniejszym Harman Kardon słuchałem około -40 -38 db). Dopytuje bo ~20m2 to stosunkowo mały pokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja modele Paradigma to pamiętam jak przez mglę.

To nie była marka którą mieliśmy ciągle na stanie. Ja słuchałem kilka modeli bo sam się do nich przymierzałem dość dawno temu.

23 godziny temu, Tasiorsa napisał:

A powiedź mi takie 9ki czy studio 60 grają pełnym zakresem puszczone stosunkowo cicho?

Żadne nie zagrają  pełnym pasmem bo będzie ono obcięte na amplitunerze.

21 godzin temu, Tasiorsa napisał:

Jest jakaś alternatywa innego producenta do Studio V40 która by pasowała do reszty Paradigm?

Klipsch seria Premier i Monitor audio seria Bronze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia

Kupiłem Paradigm Reference Studio 60 v3. czarne z Lublina z pudełkami dowodem zakupu kompletem papierów. One są w stanie nowe. Gość miał chwilę w domu rodziców. wyprowadził się do mieszkania i nie ma gdzie ich postawić.

Będę je miał w połowie lipca lub we wrześniu bo gość ma mi podrzucić w drodze do Zakopanego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tasiorsa napisał:

Temat do zamknięcia

 

23 godziny temu, Tasiorsa napisał:

Kupiłem

 

23 godziny temu, Tasiorsa napisał:

Będę je miał w połowie lipca lub we wrześniu bo gość ma mi podrzucić w drodze do Zakopanego

Wiara w człowieka umiera ostatnia...

Trzymam kciuki🤞

Daj znać... jak dojadą ....😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gmow1977 napisał:

 

 

Wiara w człowieka umiera ostatnia...

Trzymam kciuki🤞

Daj znać... jak dojadą ....😉

Nie płaciłem najwyżej nie będę miał 🙂 Nawet proponowałem czy chce zaliczkę - nie absolutnie nie - przywiozę podłączymy zagrają u Pana i wtedy się rozliczymy. Ogłoszenie zniknęło więc może będzie dobrze. Nic nie ryzykuję!

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dojechały!

Największa różnica w wokalach głębi i takiej przestrzeni. Do tego dźwięk jest taki pełniejszy

Ale żeby coś więcej powiedzieć muszę się pobawić 🙂

PS Człowiek jak je przywiózł siedział 2h i widać było jak strasznie żal mu się rozstać!  Był pod wqrażenierm jak to dobrze gra z Marantzem SR7015.

 

Zdjęcie WhatsApp 2023-07-04 o 18.14.40.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kalibracji. Gra to naprawdę idealnie wręcz. W stereo ładnie idzie bez subwoofera jako Full Band. Wyrównała się góra bas zrobił się soczysty a środek wychwytuje detale wokalu. Gra to o wiele lepiej niż Monitory 3  Jest bajka.

PS Zona się śmieje że "Dobrze Krzyś że masz nową zabawkę i Cię cieszy" 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2023 o 18:33, marcinmarcin napisał:

A wiesz ze jak trochę wysuniesz, to zagrają jeszcze ładniej? 😉

miałem to samo pisać.

Dnia 4.07.2023 o 19:47, Gmow1977 napisał:

Gratulacje ...😉.Ochłoń ,wytrzyj to ,co poleciało po nogawce poustawiaj na spokojnie skalibruj i wtedy coś skrobniesz... Bo  teraz to euforia bierze górę 😅

HAHAHAHAHAHA

8 godzin temu, Tasiorsa napisał:

PS Zona się śmieje że "Dobrze Krzyś że masz nową zabawkę i Cię cieszy" 😄

Bo ma wolne od Ciebie :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...