Skocz do zawartości

marcinmarcin

Uczestnik
 • Zawartość

  130
 • Dołączył

 • Ostatnio

O marcinmarcin

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Opole

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Bardziej mi chodziło o to że jak robisz w Rew korekte, to wygładzając bardziej wykres. Np 1/12 czy 1/6 Rew wylicza mniej korekt. Np u mnie dla L+R do 200Hz zrobił tylko 3. Dla 50,80 i140Hz. Łatwiej Ci to będzie przepisać do Rme. A te korekty i tak działają bardzo dobrze, mimo że mniej precyzyjne w teorii
 2. Korekta dla obu kanałów L i R, zmierzonych razem Testowałem też filtry zrobione dla oddzielnych pomiarów L i R. Różnica nie jest wielka. Ale jak mam dla L np 5 korekt, a dla R 9, to zastanawia mnie czy Apo nie wprowadza wtedy jakiegoś opóźnienia, bo widać że wraz z ilością korekt rośnie delay.
 3. Można zaimportować? Czy przepisałeś te co masz w 5 banków? Manipulując wygładzaniem wykresu można zmieniać ilość filtrów które generuje Rew. U mnie aktualnie mam wersję z 3 korekcjami. Do 200Hz zmierzone razem. Nie słyszę różnicy do wersji z kilkunastoma filtrami oddzielnie L/R. Ale też nie porównywałem jakoś specjalnie. Obie działają ok.
 4. Dokładnie. Poprzednie kolumny z BR z przodu były bardziej wrażliwe na ścianę, niż aktualne z BR z tyłu
 5. Nie wiem, nie mam Dirac, widać to na wykresie od @tomek4446 U mnie zauważyłem że korekta dołu do 200Hz wnosi bardzo dużo dobrego. Korygujac górę nie udało mi się uzyskać subiektywnej poprawy. (za każdym razem podoba mi się bardziej dźwięk bez korekty)
 6. Ale też zmiana fazy jest potrzebna chyba tylko wtedy jeżeli kolumny znoszą się nawzajem w jakimś pasmie. Dodatkowo korekcja Dirac powoduje znaczne zwiekszenie pogłosu dla tak zasypanego dołka.
 7. Heh, powiem Ci jedno na pociechę, podobnie jak inni na forum gdzieś tam poganiam króliczka i dosc często zmieniam zabawki. Czasami idę coś kupić od ludzi którzy mają sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy albo i więcej i nie da się tego słuchać... Jest po prostu źle... Fatalna akustyka, fatalne połączenia. I jak na ironię, w tych najgorszych zestawieniach, najdroższe kable 🤣 Czasem mam wrażenie że jak już jest skaszanione do bólu, a właściciel wydał wiadro plnów i nie ma się jak wycofać , próbuje się ratować drutami...
 8. Słowo klucz - na moje ucho Idąc dalej tym tokiem myślenia, twoje obserwacje również nie mają sensu, bo u każdego będzie to wyglądało inaczej 😉
 9. Produkcja to pewnie china/malaysia i jakaś dedykowana spv. Może to obrót spółki, a nie grupy.
 10. @Fafniak tu masz ładnie opisane jak to zrobić: Jedyne ogranicznie na RME że masz 5 pozycji z tego 2 pierwsze do 200Hz (ktoś mi pisał chyba tu na forum). Ja koryguje wyłącznie mody do 200Hz i wygląda to tak: # Filter: ON PK Fc 41.9 Hz Gain 2 dB Q 6.679 # Filter: ON PK Fc 51.3 Hz Gain -13.2 dB Q 6.802 # Filter: ON PK Fc 66.1 Hz Gain -5.8 dB Q 33.045 # Filter: ON PK Fc 79.8 Hz Gain -8.4 dB Q 6.452 # Filter: ON PK Fc 149 Hz Gain -9.3 dB Q 6.63 # Filter: ON PK Fc 157 Hz Gain 6 dB Q 11.378 Manipulując wygładzaniem (np z 1/24 do 1/12) możesz zmniejszych ilość korekt Co ciekawe, zmiana wzmacniacza nie zmieniła w ogóle charakterystyki... tu napisałem o tym https://www.audiostereo.pl/topic/77927-klub-atoll/page/202/?tab=comments#comment-5136705
 11. Atolli też jest sporo po ogłoszeniach natomiast fakt że Hegel to dość specyficzne granie. Jak się komuś podoba Hegel, to zazwyczaj nie podoba Atoll i na odwrót. Atoll raczej żywiołowo i dynamicznie, Hegel jest stonowany (dla mnie zbyt bardzo).
 12. Miałem obydwa i porywnywalem je razem, nawet puszczając dwa Chromecast Audio w grupie, lub przepinając PC po Usb vs Chromecast Audio. E30 gra bardziej szczegółowo, ma lepszą kontrolę basu, a jednocześnie dźwięk brzmi bardziej naturalnie. D30 brzmi trochę ostrzej i sztucznie. D30 za to nigdy nie trzaskał. E30 lubi strzelić przy przesuwaniu utworu. Szczególnie to słychać po Usb, przy optyku prawie w ogóle. Zmiana opampow raz że wymaga wlutowania podstawki, dwa że to chyba najbardziej dyskusyjny "upgrade"
 13. Wlasnie wpadł mi w ręce Cyrus One i mam wrażenie że u mnie gra ciut bardziej miękko od Atolla. Co prawda dużo jest opinii że Cyrus gra różnie w zależność od impedancji kolumn którą sobie mierzy, ale pierwsze wrażenie po wypięciu Atolla jest takie że Atoll twardo, konturowo i krystalicznie, One bardziej miękko i ciut cieplej 🙄 a z recenzji powinno być na odwrót, bałem się ze będzie sucho i ostro..
×
×
 • Utwórz nowe...