Skocz do zawartości

jamo s606 plus onkyo i dendo Witam czy to dobry wybór?


Marcin2023

Recommended Posts

51 minut temu, emigrant napisał:

Podesłać na przeróbkę do Wilka ;]. Raczej nie ma totalnego sensu. 

 

Podesłać zawsze można. Tu i tak wymienił tylko wysokotonowy gdzie największą bolączką są słabe średniotonowe. 

W sumie to te kolumny mogą dobrze grać tylko trzeba wymienić głośniki wysokotonkwe, średniotonowe, niskotonowy wsadzić do większej paczki i przerobić zwrotnice opierając się na pomiarach 😉 no wtedy to już będą całkiem spoko kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu może by się opłacało jak ktoś na tym się zna i ma sprzęt pomiarowy, żeby to wszystko ładnie zgrać. Komuś to zlecić to koszt pewnie będzie taki, że lepiej coś kupić używanego, czy nowego co fajnie gra. Nauczka na przyszłość, żeby sprawdzać, czytać, pytać kto na tym się zna, bo kolumn, czy zestawu 5.0, czy 5.1 nie kupuje się na kilka lat tylko często na kilkadziesiąt lat a wręcz jednorazowo. Bo póki nie zostaną uszkodzone mechaniczne, albo ktoś ich nie spali to powinny być wieczne. Dziś to pewnie bym kupił jakieś Focale lub coś w ten deseń. Wydać raz a dobrze. Cały plus w tym nieszczęściu zakupowym, że to nie był jakiś duży wydatek. Obejrzałem trochę filmików na YT odnośnie 606 sprzed 10-15 lat i tam ludzie w komentarzach wręcz się podniecali jak ten 606 fajnie gra 🤣. Znalazało się też trochę recenzentów "jutubowych" chwaląc Jamo 606. O ile w komentarzach to po prostu amatorskie odczucia i brak porównania z innym sprzętem to recenzenci mogli wciskać ściemę, bo za tym stała kasa... Mniejsza o to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, emigrant napisał:

Samemu może by się opłacało jak ktoś na tym się zna i ma sprzęt pomiarowy, żeby to wszystko ładnie zgrać. Komuś to zlecić to koszt pewnie będzie taki, że lepiej coś kupić używanego, czy nowego co fajnie gra. Nauczka na przyszłość, żeby sprawdzać, czytać, pytać kto na tym się zna, bo kolumn, czy zestawu 5.0, czy 5.1 nie kupuje się na kilka lat tylko często na kilkadziesiąt lat a wręcz jednorazowo. Bo póki nie zostaną uszkodzone mechaniczne, albo ktoś ich nie spali to powinny być wieczne. Dziś to pewnie bym kupił jakieś Focale lub coś w ten deseń. Wydać raz a dobrze. Cały plus w tym nieszczęściu zakupowym, że to nie był jakiś duży wydatek. Obejrzałem trochę filmików na YT odnośnie 606 sprzed 10-15 lat i tam ludzie w komentarzach wręcz się podniecali jak ten 606 fajnie gra 🤣. Znalazało się też trochę recenzentów "jutubowych" chwaląc Jamo 606. O ile w komentarzach to po prostu amatorskie odczucia i brak porównania z innym sprzętem to recenzenci mogli wciskać ściemę, bo za tym stała kasa... Mniejsza o to. 

Jak się nie ma punktu odniesienia i nie słyszało się dobrego audio to się podnieca badziewiem człowiek. Też tak miałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie wszystko wiedzącyJa przed zakupem 5.1 trochę połaziłem po salonach audio na odsłuchy. Finalnie i tak kupiłem szmelc chiński :/. Na dziś bym wybrał kolumny Klipsch Reference Premiere RP-6000F II. Dobry wybór zamiast Jamo 606? Za parę około 5500 zł. Ani to drogo ani tanio jak za kolumny do pokoju 16 m^2. Większych nie trzeba a nawet nie wskazane pewnie, jeżeli mówimy tylko o podłogówkach. Nie mają głośnika średniotonowego. Nie wiem, czy to jakaś duża wada, czy pomijalna kwestia dla KD, czy nawet słuchania muzyki? 

@Marcin2023Będziesz rozglądać się za czymś nowym zamiast tych 606?

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, emigrant napisał:

@Nie wszystko wiedzącyJa przed zakupem 5.1 trochę połaziłem do salonach audio na odsłuchy. Finalnie i tak kupiłem szmelc chiński :/. Na dziś bym wybrał kolumny Klipsch Reference Premiere RP-6000F II. Dobry wybór zamiast Jamo 606? Za parę około 5500 zł. Ani to drogo ani tanio jak za kolumny do pokoju 16 m^2. Większych nie trzeba a nawet nie wskazane pewnie, jeżeli mówimy tylko o podłogówkach. Nie mają głośnika średniotonowego. Nie wiem, czy to jakaś duża wada, czy pomijalna kwestia dla KD, czy nawet słuchania muzyki? 

@Marcin2023Będziesz rozglądać się za czymś nowym zamiast tych 606?

Posłuchać trzeba i dopiero zdecydować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, emigrant napisał:

@Nie wszystko wiedzącyWiadomo, że posłuchać. Chodzi mi bardziej o aspekt techniczny. Czy to dobra kolumna. 

Głośnik średniotonowy czy jego brak nie przeświadcza o tym czy technicznie kolumna jest dobra czy zła jak również niewiele mówi o tym jak zabrzmi w dolecowym pomieszczeniu. Nie ma też za dużych kolumn co najwyżej są te źle zestrojone, źle ustawione i za małe.

Zanim Pan kupi co kolwiek proszę posłuchać czegokolwiek. Kilku różnych zestawów. 

 

Tu nie ma drogi na skróty.  Znaczy jest ale kończy się jak z jamo.

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w tych Klipsch Reference Premiere RP-6000F II siedzi głośnik średnio-niskotonowy a raczej dwa. Takich głośników używa Klipsch chyba we wszystkich swoich kolumnach. Taka polityka projektowania ich kolumn.  @Nie wszystko wiedzącypochwal się na co zamieniłeś Jamo. 

@Marcin2023Bierz pod uwagę te Klipsch Reference Premiere RP-6000F II. To kolumna z głośnikami Cerametallic a nie jak tańsza seria Reference z membranami pomalowanymi na kolor miedziany, żeby udawać miedź/Cerametallic, które de facto zostały tu polecone, ale ja ich bym nie kupił. Nie lubię jak coś jest udawane nawet jak to tylko kwestia koloru, który robi za fake miedź. RP-6000F II do muzyki i do KD za w miare dość rozsądne pieniądze. To 1500 zł więcej, więc przekracza Twój budżet 4000 zł, ale może warto się szarpnąć. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...