Skocz do zawartości

Subwoofer niski do 1,5k


Copie

Recommended Posts

Ok to jeszcze taki kabelek Y muszę ogarnąć bo na razie korzystałem z takiego jaki wskazuje instrukcja w ampli poodłaczając tylko PreOUT 1 - LFE
image.png.661f14b8b855a655687938ba9974676f.png
Nie wiem może Y pomoże. To jest taki efekt jakby amli dawał za duże tło, które wzbudza suba, pierwszy raz myślę, że ampli za słabe ale przecież na sub idzie niskonapięciowy sygnał wzmacniany głównie na subie więc nie wiem. To nie jest krytyczne bo jak do każdego tła się szybko adaptuje słuch ale jest zauważalne zwłaszcza jak włączam zestaw. Drażni mnie o tyle, że wiem, że istnieje :D 

Low pass kumam tam nawet zamiast max jest opis LFE (przyznaję że przegapiłem to ale jechałem na ustawieniach LFE+main i crossover ustawiony na 80 Hz a w subie filtr na 120). Tylko tu muszę jeszcze zobaczyć jak wygląda to przy ścieżkach stereo czy ampli automatycznie rzuci na suba. bo LFE to z tego co wiem osobny kanał niskotonowy w kinie którego nie ma w stereo. Więc przy takiej konfiguracji jak piszesz muszę sprawdzić w stereo czy sygnał też będzie rzucony na sub czy nie, a jeżeli nie to czy dla stereo będzie pełne pasmo rzucone na kolumny. Zwyczajnnie nie wiem czy ampli przełączy w zależnosści od ścieżki się. W pearlach 27 są dwa średnie głośniki dedykowane do niskich tonów (na zwrotnicy trójdrożnej). Teoretycznie schodzą tak nisko jak sub a w praktyce brakuje tam kopa przy niegłośnynm słuchaniu (na razie ich nie wkręcam b. głośno). Może to wystarczy na muzę w sumie jeszcze trochę się muszę tym pobawić. 

Odnośnie kalibracji masz na myśli Audyssey? 
Dlaczzego LPF dla LFE ustawiasz na 120 Hz a crossover frontów na 60-80 Hz?? to nie jest tak że w zakresie 60-120 / 80-120 będzie wzmocnienie spowodowane duplikacją?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz fronty na małe to w zakładce odtwarzanie 2 kanałowe masz używaj subwoofera. I wtedy w stereo masz fronty odciązone powiedzmy do tych 80 Hz a reszta idzie na suba

LPF dla LFE Ustawienie górnej częstotliwości odcięcia sygnału niskiej częstotliwości kierowanego do subwoofera.

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...