Skocz do zawartości

Czy warto inwestować w lepszy kabel zasilający do DAC?


mateolo2

Recommended Posts

2 godziny temu, ferszcik napisał:

W pierwszych oledach faktycznie były takie problemy, ale jaka technologia nie ma problemów kiedy jest nowością.

Teraz już są odpowiednie technologie, odświeżanie pikseli, przesunięcie obrazu o jeden piksel itp

Jeżeli na ekranie zmienia się regularnie obraz oraz nie ma stałych elementów to powidoków nie będzie. 

Ale jak ktoś ogląda 16h dziennie tvpis to nie ma ratunku ani dla niego ani dla jego oleda :)

Ja używam tylko do filmów i konsoli i miałem 5 letniego oleda na którym były pasy od.... Filmów czarne Nadole i górze sprzedałem mam nowego rocznego na razie ok włączona ochrona w panelu ustawień i na razie ok ale to tv to żaden się nie nadaje oled nawet jeżeli oglądamy mało i nie ważne z której strony propaganda 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2023 o 22:04, Bogusław 66 napisał:

Dobrze Piotrze pamiętasz. Były takie testy, wzmacniacz i CD podłączone w ścianę na standardowych przewodach. 

DAC dostawał prad z listwy na przemian kolejnymi przewodami a listwę zasilał AQ Thunder, co robi do dziś.

https://i.postimg.cc/h43DG9vb/IMG-20201217-124133.jpg

https://i.postimg.cc/GtYdNfRL/IMG-20201217-094441.jpg

 

Czyli jeszcze nie jest ze mną tak źle.

Pozdrawiam. Lubiłem ten czas :)

Dnia 4.08.2023 o 13:18, ferszcik napisał:

W pierwszych oledach faktycznie były takie problemy, ale jaka technologia nie ma problemów kiedy jest nowością.

Teraz już są odpowiednie technologie, odświeżanie pikseli, przesunięcie obrazu o jeden piksel itp

Jeżeli na ekranie zmienia się regularnie obraz oraz nie ma stałych elementów to powidoków nie będzie. 

Ale jak ktoś ogląda 16h dziennie tvpis to nie ma ratunku ani dla niego ani dla jego oleda :)

A wynik meczu przez 50 minut w tym samym miejscu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ferszcik napisał:

Nie popadajmy w paranoję, telewizor jest od tego żeby oglądać wszystko. Stały obraz musiałby być wyświetlany bez ruchu przez dziesiątki jak nie setki godzin. A w meczu po pierwszej połowie mamy reklamę :)

Pytam bo sam się przymierzam. Oglądałem mecz o tarcze wspolnoty i tam zrobili taki wynik na czerwono. Dość mocno widoczny i mi się wypalił. Teraz mam plazme. Ale nie wiem dlaczego u mnie to akurat znika na następny dzień. Szybko. Więc się tym nie przejmuje. Słyszałem że w OLEDACH z tym gorzej. JAk się pojawi to już jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Pytam bo sam się przymierzam. Oglądałem mecz o tarcze wspolnoty i tam zrobili taki wynik na czerwono. Dość mocno widoczny i mi się wypalił. Teraz mam plazme. Ale nie wiem dlaczego u mnie to akurat znika na następny dzień. Szybko. Więc się tym nie przejmuje. Słyszałem że w OLEDACH z tym gorzej. JAk się pojawi to już jest.

Tak jak mówię, nie jest tak, że oglądamy mecz ze strachem że wynik nam się wypali na ekranie. To by była kompletna paranoja :)

Technologia OLED poszła do przodu, nie ma szans na wypalenie przy normalnym użytkowaniu kiedy wyświetlane treści się zmieniają. Wypalają się stałe obrazy oglądane dziesiątki godzin, jak ktoś rano odpala paski tvpis, wyłącza wieczorem i tak tygodniami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ferszcik napisał:

Tak jak mówię, nie jest tak, że oglądamy mecz ze strachem że wynik nam się wypali na ekranie. To by była kompletna paranoja :)

Technologia OLED poszła do przodu, nie ma szans na wypalenie przy normalnym użytkowaniu kiedy wyświetlane treści się zmieniają. Wypalają się stałe obrazy oglądane dziesiątki godzin, jak ktoś rano odpala paski tvpis, wyłącza wieczorem i tak tygodniami. 

To mi nie grozi. Zbieram budżet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...