Skocz do zawartości

SMSL PS100 - ten coś zmieni ?


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć.

Bardzo często pada w temacie stereo słowo kluczowe HDMI. Raczej większość osób nie ma dedykowanego pokoju tylko do słuchania muzyki a bardzo często nasze wzmacniacze są ustawione w okolicach telewizora i albo nie mają DACa albo tylko wejście optyczne więc sterowanie tylko z pilota. Najwygodniej byłoby użyć HDMI ARC.

Na rynku jest kilka takich "DACów" , które ten HDMI ARC obsługują ale do tej pory żadna firma zajmująca się audio nic takiego nie wypuściła. Teraz pojawiła się świeżynka od SMSL PS100.   Kosztuje 29 USD czy 32 Euro. Czy myślicie ,że to urządzenie w tej cenie ma szanse zdobyć sporą popularność w świecie stereolubów ?

 

smsl-ps100-dac-es9023-usb-spdif-hdmi-arc

18105-smsl-ps100-inpage6.jpg

Specifications

Type of productDAC

DAC chipESS SABRE ES9023

Inputs1* USB-C
1* HDMI ARC
1* Coaxial
1* Optical
Bluetooth

Ouputs1* RCA Stéréo

Output level1.9Vrms

THD+N96dB

SNR98dB

USB compatibilityWindows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11
MAC OS X10.6 and later
Linux

Supported sampling ratesUSB: PCM up to 16bit 48kHz
Optical / Coaxial: PCM up to 24bit 192kHz

Power on / standby power consumption2W / <0.1W

General

Supply voltage5V 200mA via USB-C

Dimensions (W*D*H)105*80*22mm

Net weight90g

Chassis materialABS plastic

ColorBlack

Package1* SMSL PS100
1* HDMI cable
1* USB cable

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

No cena wydaję się być bardzo atrakcyjnie niska :) trzeba poczekać na pierwszych śmiałków, którzy zakupią i się wypowiedzą :)

Jak będzie na Amazonie to ja kupię. Teraz korzystam z takiego rozwiązania jak poniżej. Na wzmacniaczu z auto wybudzaniem po źródle ustawiłem mniej więcej 60% głośności.

Kiedy uruchamia się TV, wzmacniacz włączą się i można regulować głośność pilotem od TV. To mega wygodne funkcjonalnie ale jakościowo obstawiam,że da się lepiej :)

image.png.cb5b55a510be70d3df258540017a3e30.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tomasz S. napisał:

Mam nadzieję ,że SMSL może połączyć te 2 rzeczy. W ogóle mam nadzieję,że HDMI ARC stanie się standardem w DACach

Może nie tyle standardem co często spotykanym dodatkiem, bo dla mnie sama opcja HDMI ARC w DACu jest dodatkowym zbędnym kosztem produkcji, z którego korzystać nie będę, ale uważam, że powinny być tak wyposażone DACi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

No właśnie kiedyś hitem był Fiio D03. Sam go często polecałem. Zastanawiam się czy wszyscy, którzy szukają czegoś więcej wybiorą smak i stanie się podobna półką

Ja tez go polecałem i w takim przypadku będe teraz pisał o PS100 :)

Tyle że właśnie do tego musi być dobry dostęp no i gwarancja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...