Skocz do zawartości

Okablowanie: tvbox + rzutnik + amplituner


Tomasz Filak

Recommended Posts

Cześć,

będę robił remont mieszkania i zastanawiam się, czy da się lepiej rozwiązać okablowanie do mojego "kina domowego" niż to, co mam u siebie obecnie. Wszytko ze wszystkim mi pasuje i gra, ale  jakośc dżwięku jest umiarkowana.

Moje obecne rozwiązanie:

Rzutnik na ścianie nad kanapą. Źródłem dźwięku i obrazu jest Xiaomi Mi Box 4k, umieszczony obok kanapy. Z Mi Box idzie kabel HDMI do rzutnika i osobny kabel mini jack - RCI do amplitunera Yamaha Piano Craft RX E400, który stoi na szafeczce obok kanapy. Z amplitunera kable głośnikowe idą za listwą przypodłogową dookoła pokoju na przeciwną ścianę, gdzie stoją głośniki.

Rozważam inne opcje:

* postawienie amplitunera i Mi Boxa przy ścianie, na która rzucam obraz z rzutnika i pociągnięcie długiego kabla HDMI (wyszłoby ok 15m) do rzutnika tak, żeby kable głośnikowe były krótkie

* długi kabel audio (mini jack - RCI) z Mi Boxa przy kanapie dookoła salonu do amplitunera na ścianie, na którą rzucam obraz?

* coś pośredniego typu Mi box na ścianie bocznej w połowie trasy obecnych kabli głośnikowych, żeby mieć średnio długi kabel HDMI i średnio długi audio?

Co Waszym zdaniem będzie najlepszym pomysłem?

Z góry dzięki za sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...