Skocz do zawartości

Subwoofer do PMA A110


77Mariusz77

Recommended Posts

Dobry wieczór Wszystkim . 

Jest to mój pierwszy post na forum.

Na wstępie chciałbym zapytać jaki subwoofer byście polecili i jaki sposób podłączenia do PMA A110 w pokoju 22 metry gdzie w tej chwili już jest 7.1.4 no ale właśnie subwoofer jaki mam nie da się podłączyć do wzmacniacza by był odsłuch w stereo bez brania udziału w tym amplitunera ? 

 

Przeszukałem wiele tematów przez dwa tygodnie i mam swój pomysł na to , czy moglibyście pomóc mi w tym wszystkim i poświęcić chwilę na zapoznanie się z moim poniekąd pokrętnym myśleniem 🙂

1. 

Wytypowałem, że mógłbym podłączyć poprzez kabel Neutrik Speakon bezpośrednio do kolumn subwoofer Rel T9x. 

Czy to dobry wybór, czy może ma ktoś subwoofer podłączony w ten sposób do tego wzmacniacza? Czy może inny w tym przedziale cenowym byście polecili ?

2. 

Teraz będzie bardziej złożony temat. 

Załóżmy, że subwoofer T9x dałoby się tak podłączyć z moim wzmacniaczem , to czy mógłby on być podłączony jednocześnie do amplitunera poprzez gniazdo  LFE ? 

Tak , żeby w kinie grały dwa subwoofer-y ten co zamierzam kupić czyli Rel i ten co mam czyli SVS SB-3000 .

3. 

Czy ma ktoś tak subwoofer Rel podłączony ( LFE i Speakon jednocześnie ) ?

Uwzględniając to , że wzmacniacz do którego poprzez speakon chcę podłączyć Rel,   robi w kinie za końcówkę mocy do frontów. 

( Czyli Rel poprzez LFE do amplitunera , gdzie już jest podpięty SVS , i ten sam Rel poprzez speakon do wzmacniacza który jest spięty z tym właśnie amplitunerem ) 

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to na napisałem 🙂

4. 

Załóżmy, że do tej pory da się tak zrobić, to czy ktoś ma dwa subwoofer-y tych firm podpięte jednocześnie lub czy sprawdzał kiedykolwiek jak to się będzie zgrywać?

 

5. 

Czy ten subwoofer Rel będzie się przemieszczał ? ( spotkałem się z takimi opiniami dotyczyły one co prawda poprzednika no ale różnicy wielkiej miedzy nimi nie ma ) 

Dziękuję tym co wytrwali do końca 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...