Skocz do zawartości

HARMAN AVR 265 czy może coś innego???


JAREKMAX

Recommended Posts

Witam. Grzebałem trochę na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi więc postanowiłem napisać nowy temat. Mój stary DENON AVR 1507 niestety ma problemy z procesorem i przestało mu działać wejście optyczne oraz głupieje w ustawieniach wejść i głośników. Pomyślałem że zmienię go na coś nowszego ale nowe w przedziale do 3000 zł grają jak tanie bezprzewodowe słuchawki. Postanowiłem trochę poszukać wśród starszych modeli i natrafiłem na HARMAN-a AVR265. Mam do was pytanie czym różni się model AVR 255 od 265 pod kontem dźwięku. Nie obchodzą mnie bajery. Wystarczy mi by jak najlepiej zagrał w stereo. Od samego kina dużo nie wymagam bo ścieżka dźwiękowa w filmie stawia przed sprzętem audio mniejsze wymagania. Wiem że do stereo najlepszy jest wzmak stereo ale mi zależy na uniwersalnym sprzęcie który głównie działa przy TV ale czasem coś włączę coś w STEREO i zależy mi na możliwie najlepszej jakości dźwięku w STEREO jaki można osiągnąć z takiego sprzętu. Czytałem też o DENON AVR 2113. Morze macie coś lepszego do zaproponowania w cenie używki do 2 tyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek72 napisał:

A , jakie masz głośniki ? 

5.1 wystarczy ? Czy chcesz rozbudować do Atmos ? Masz warunki ?

Dawaj fotę :)

O , masz fajnego Nad w ogłoszeniach :)

Głośniki mam do wywalenia i lepiej o nich nie wspominać.

Wystarczy 5.1

Znalazłem ARCAMA AVR400 za mniej niż 2000 zł i trochę mi się gorąco zrobiło.

Którego NAD-a masz na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tasiorsa napisał:

Może nie powinienem porównywać HK 265 bo nie miałem ale miałem  ale w stereo fajnie grają HK 660 / 460. Miałem też AVR 370 i wg mnie gra wyraźnie gorzej w stereo od tych 2ch no i najgorsze 370 ma zasilacz impulsowy. W swoim robiłem 2x 😞

No to już wiemy skąd się biorą oszczędności w zużyciu prądu i mniejszej wadze. IMPULSOWY 😞. Trafo toroidalne swoje musi ważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś kto słuchał i porównywał tego HARMANA AVR 265 ??? Mam lęki przed wejściem w półkę ARCAM-a lub NAD-a. bo za tym pójdą lepsze głośniki a następnie odtwarzacz i 6 - 7 tysi pęknie. Niestety w miarę jedzenia apetyt rośnie. Za HARMANA z dobrymi głośnikami na jego poziomie np JBL E80 dam max 2500 - 3000 i nic więcej nie będzie mnie kusiło. Wiem z doświadczenia jak zaczołem się bawić w AUDIO w samochodzie a skończyło się grubo. Teraz jestem zadowolony z efektu ale ilość pracy i kasy wydanej przerósł plany 3x. Podejrzewam że zarażę się tym samym w domowym audio jak pójdę w NAD-a czy ARCAM-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jakie polecicie głośniki z którymi dobrze zagra w mieszanej muzyce HARMAN AVR 265? Nie jestem górnych lotów audiofilem i zdaję sobie sprawę ze czym więcej wydam tym dźwięk z głośników będzie bardziej poprawny patrząc na niego obiektywnie. Ale subiektywnie słucham różnej muzyki. Nie słucham tylko metalu i disco polo oraz tej dzisiejszej młodzieżowej muzyki której nawet nie potrafię nazwać. Lubie najbardziej muzykę filmową i instrumentalną. Koncerty Hansa ZImmer-a ale również lubię trochę starych popów. Najbardziej lubie ciepłą lekko ubarwioną górę wyrażne i naturalne wokale, a bas w miarę nie wlekący ale głęboki. Pokój 20m2. Co proponujecie z używki z okolic 2005-2010 roku do kwoty 2,5tyś zł. za 5.0 lub 5.1. Zastanawiałem się nad Paradigm MONITOR 5 lub 7 (mi się podobają jak grają). Może za ostrą mają górę ale mi się podoba lub dedykowanymi do HARMAN-a JBL E80. Kiedys miałem krótko WHARFEDALE CRYSTALE z DENONEM i było słabo i nijako. Ale czytałem że DIAMOND-y 10 już lepiej grają. Może jakieś inne propozycje. Ja tylko z opinji innych najbardziej skłaniam się ku JBL E80 + SUB z odcięciem na 40-60 Hz aby wyciągnąć z nich głębszy bas.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Harman dobrze grał z Paradigmem, JBL może niekoniecznie seria E, Klipsch, starsze Monitor Audio Silver seria RX

 

Zanalazłem taki zestaw w moim przedziale cenowym.

Paradigm

https://www.olx.pl/d/oferta/kino-domowe-paradigm-monitor-5-CID99-IDSYIlE.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

Szkoda że fronty nie są 7 lub 9 bo te to są większe 3 które ma brat. Mogą być za słabe.

JBL

https://www.olx.pl/d/oferta/kino-domowe-jbl-northridge-e-series-5-1-amplitunerem-i-dvd-CID99-IDU0O3n.html

Same głośniki za 1700 dogadałem.

Co lepiej zagra.

W Paradigm pewnie w najbliższym czasie zmienił bym fronty na 7 lub 9 więc to nie był by koniec. Ale ogólnie zawsze podobało mi się jak grają. JBL nie słuchałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JAREKMAX napisał:

Zanalazłem taki zestaw w moim przedziale cenowym.

Paradigm

https://www.olx.pl/d/oferta/kino-domowe-paradigm-monitor-5-CID99-IDSYIlE.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

Szkoda że fronty nie są 7 lub 9 bo te to są większe 3 które ma brat. Mogą być za słabe.

 

Mnie przez lata grał HK 460 i później HK 370 z 4x Paradigm Monitor 3 (przod + tył) Subem Paradigm PS-1200 i Centrralnym Paradigm  CC-370 w pokoju około 20m2 i mocy nie brakowało 🙂 A muszę przyznać że Paradigm grały z HK przyjemnie i ciepło z muzykalnym basem na subie. Miałem też Onkyo 607SR (dużo średnicy mało wysokich ale dźwięk miły dla ucha) i Yamahę RX-V773 z którą wytrzymałem 2 miesiące i miałem dość.

 

Tym zestawem się zainteresuj IMHO:

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-paradigm-monitor-7v5-zestaw-kino-domowe-CID99-IDWxTgg.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na niego patrzyłem ale Bass Reflex z tyłu trochę komplikuje mi sprawę. Aczkolwiek w obecnych głośnikach miałem podobnie. Słabe wygłuszenie i BR z tyłu więc rozebrałem, dokleiłem grubo wygłuszenia na wszystkich ściankach i wywierciłem otwór na BR z przodu. Ten z tyłu zakleiłem krążkiem który wyciąłem z przodu, braki uzupełniłem specjalnym klejem a od wewnątrz i z zewnątrz nakleiłem specjalną matę tłumiącą do wygłuszania aut. Wygląda prawie jak oryginał. Moje stare głośniki z tłukącego się basu nabrały o niebo więcej głębi i miękkości w basie.

Ciekawy jestem jak by to zagrały te Paradigmy z przerobionym BR aby ich nie popsuć.

Edytowano przez JAREKMAX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciek72 napisał:

Dla każdego typu głośników zaleca się 30/50cm od ścian tylnich bocznych

No nie dla każdego :) Mowa wyłącznie o wolnostojących kolumnach. A czy jest BR czy go nie ma, czy jest z przodu, z tyłu, z boku, z dołu, to już nie ma znaczenia i jest tak jak piszesz.

4 minuty temu, maciek72 napisał:

Ale , w blokach i przy żonach / dzieciach to już problem 

Dlatego lubię instalacyjne głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do mojego pokoju te Paradigmy dadzą rade. Brat ma 3 i w podobnym pokoju dają rade na 1 przetworniku średnio-niskotonowym to te tym bardziej powinny grać lepiej. Monitor Audio jest poza zasięgiem cenowym.

Chciałbym byście opisali charakterystyki poniższych głośników i ewentualnie podali różnice na + lub _ pomiędzy nimi.

JBL E80

PARADIGM MONITOR 7.5

KLIPSCH SYNERGY F3

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JAREKMAX napisał:

Myślę że do mojego pokoju te Paradigmy dadzą rade. Brat ma 3 i w podobnym pokoju dają rade na 1 przetworniku średnio-niskotonowym to te tym bardziej powinny grać lepiej. Monitor Audio jest poza zasięgiem cenowym.

Chciałbym byście opisali charakterystyki poniższych głośników i ewentualnie podali różnice na + lub _ pomiędzy nimi.

PARADIGM MONITOR 7.5

 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/149-monitor-7v5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...