Skocz do zawartości

Które Heco wybrać?


Erill

Recommended Posts

Cześć. 

Szukam kolumn do pokoju ~28m2 3m wys, kilka paneli pt80 na tylnej ścianie i piramidek po boku. Napęd Onkyo RZ730 w konfiguracji 7.1.4. ale skupmy się na stereo i wolałbym ciepłe kolumny, bo Onkyo basem nie grzeszy , a i hotspot też nie jest idealnie.

W oko wpadły mi heco (jestem ciekawtej marki):

1. MS900 

2. Aurora 1000 (bo MS nie ma nigdzie)

3. Celan 701

4. Celan 800

5. Celan 901.

Wiem, że rozrzut cenowy (1600-4300) i gabarytowy duży,  ale może nakierujecie co bardziej w ucho wpadnie do takiego pomieszczenia.  Niestety odsłuch odpada. Szukam czegoś,  gdzie niskiego basu mi nie braknie i będzie on ładnie,  równo rozciągnięty, stąd propozycje 20cm niskotonowych. Na podbicia w okolicy 100-120hz jestem uczulony bo to bardziej brzęczy i buczy jak z bazaru niż gra :P

Obecnie na frontach mam tylko Rubikon rp26, które basu nie mają dużo,  ale jest ładnie rozciągnięty i przy onkyo trochę za dużo góry.

Z góry dziękuję za opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubiconów nie lubie za specjalnie. Ale pytasz o Heco a je znam dość dobrze.

Kluczowe jest to

11 godzin temu, Erill napisał:

wolałbym ciepłe kolumny, bo Onkyo basem nie grzeszy

Ciepłe czy basowe bo to nie musi oznaczać tego samego?

Kolejna sprawa w Heco

MS i Aurora sa ciepłe ale celany nie.

Celany sa dokładniejsze, jasniejsze i mają lepszy bas.

Moim zdaniem zdecydowanie 901ki.

Chodź pytanie czy przy amplitunerze kina to wykorzystasz? Bo jesli masz ustawione fronty na 60/80 hz to nie ma to sensu.

Stawiam serie Celan wyżej, to lepsze kolumny. Pytanie czy takich szukasz.

Ich ceny są obecnie bardzo dobre.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubikon mam z czasów Denona x1500 i z nim grały świetnie jak na swą cenę.

W kinie fronty i owszem, 80hz. Natomiast stereo bez subwoofera i wtedy fronty full.

Cieple i większym, niskim basem, tego w onkyo trochę brakuje przy stereo. Jest szczegółowo,  ale i zbyt ostro. Co oznacza lepszy bas w celanach? Ewentualny naddatek "jasności " celanow można chyba utemperowac położeniem +0db na złączach? Czytałem,  że większość osób daje je na +2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...