Skocz do zawartości

dźwięk z konsoli przez projektor


Matifcb

Recommended Posts

Witam,

podlaczajac projektor Benq kablem HDMI do konsoli mam niestety dzwiek puszczany przez projektorowy glosnik. Jesli konsole podlaczam standardowo przez hdmi do tv dzwiek idzie przez kolumny i moj zestaw stereo. Dzwiek od tv jest poprowadzony optykiem do Daca Fio i stamtad do wzmcniacza 2 hinczami.

Co moglbym zrobic aby polaczyc konsole tak zeby miec opcje dzwieku z zestawu stereo. Konsola to PS4.


Jeszcze jedna informacja, jak podlaczam HDMI z projektora do laptopa to tam dzwiek leci z kolumn dlatego, ze laptop jest po usb podlaczony Dac Prodigy Cube do wzmacniacza. Czy np podlaczenie usb zamiast do laptopa to do konsoli dalo by mi dzwiek analogicznie przez kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matifcb czyli rozumiem że TV masz podłączony do Fio i już nie masz wolnego wejścia ?  bo kolega @Piotr Sonido w ostatnim zdaniu dobrze pisze - najlepiej osobno czyli z PS4 wyjście "Cyfrowe złącze optyczne (S/PDIF) " do optycznego Fio

Benq (nie wiem czy wszystkie modele) ma jednak taki port Audio Out i tam zwykły kabelek 3,5 jack podłączasz do wejścia np. słuchawkowego a u Ciebie "Line In" RCA (kabelek jack->2xRCA potrzebny) w Fio

Mam tez projektor Benq i chwile tak używałem - automatycznie dźwięk w projektorze się wtedy wyłączy i będzie wysyłany przez tego jack'a. Będzie taka przelotka czyli z hdmi do projektora i z projektora jackiem do sprzętu stereo. Spróbuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uniknąć ciągnięcia 10m kabli kolejnych do audio...  Z laptopem i tv nie ma problemu bo kable są blisko i za RTV stolikiem. A projektor ma być docelowo na suficie na stałe 4m od ściany i już kabel HDMI i zasilający są dla mnie i tak wyzwaniem. Poświęcę zaraz kilka minut i narysuje jak to mam podłączone wszystko ze sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpięcie kabla USB z laptopa i przepięcie go w jeden z portów USB z przodu na konsoli nic nie daje... Dźwięk który jest przez głośnik w projektorze przy podłączeniu USB nagle znika i jest cisza. W ustawieniach konsoli znalazłem tylko 3 opcje i jak przelaczalem na każdą po kolei nic nie dawało...

W ustawieniach projektora audio też nic nie znalazłem. Dziwne że głos znika z głośnika projektora po podłączeniu USB ale nie leci przez głośniki i wzmacniacz nic tylko nagle jest cisza.

16946066189161854036981647054744.jpg

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to wyjdź osobno audio ze źrodła.

Czy to z laptopa czy z konsoli. Zapewne to stoi obok sprzetu audio

Ale jak jesli konsola ps4 ma ograniczone gniazda. Przez USB chętnie ale coś nie działa, zostaje chyba Jack z boku i AUX z tyłu. 

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojektor to typowo kinowe urządzenie z hdmi , dlatego później takie kombinacje . Amplituner z hdmi albo dac z optykiem do którego wepniesz konsolę a z jego wyjścia RCA pójdziesz z dźwiękiem do wzmacniacza . Pzdr.

Ps jestem tylko ciekaw czy jakiś opóźnień nie będzie w dźwięku  , w amplitunerach jest funkcja lip sync a tu nie podziałasz 🤷🏿‍♂️

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  DAC który używam do podłączenia laptopa jak to zaznaczyłem na rysunku. Ale podłączenie od DAC do projektora tylko optykiem? Bo próbowałem jak pisze po USB i nic nie gra. Mam na rysunku drogę tv- optyk- fiio- chinche- wzmacniacz. Mogę odpiąć od tv i podłączyć optyk do konsoli i wypróbować to rozwiązanie jeśli dobrze rozumiem, że to proponujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Matifcb napisał:

zostaje chyba Jack z boku i AUX z tyłu

tak jak napisałem wyżej. Sam kombinowałem i napisałem Ci rozwiązanie. (albo optyk bezpośrednio, albo audio out w projektorze) Inne sposoby nie sprawdzą się. 
Kłopotem jak napisałeś jest ciągnięcie dodatkowego kabla no ale co zrobisz innego..
....bo są urządzenia typu "Receiver Bluetooth Jack > AUX" i wtedy z pominięciem kabla przesyłasz - ale jakość tego bedzie mizerna i nawet takich rozwiązań lepiej nie polecać na tak szanowanym forum 🙂

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maskun napisał:

chinche video, audio i component jest do dostarczenia sygnału. Żeby wyjść z niego dźwiękiem to audio out tylko

Mini Jack 3.5mm jeden a po drugiej stronie dwa chinche?

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-mini-jack-2x-rca-chinch-10m-ugreen-pozlacany-10914775542

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się....patrzyłem na FIO w sieci i tam jest wejście 2x rca czyli cinche. Zrób to na testy podłącz tylko musisz mieć taki nawet krótki kabelek. Jak będzie śmigać (a musi) to sobie odpowiednio długi i lepszy zakupisz.
W projektorze chyba się nic nie przestawia w audio. Samo się przełączy jak podłączysz audio out z aktywnym urządzeniem ale w menu można sprawdzić bo nie pamiętam. Ja tak używałem jakiś czas i było dobrze ale to przelotka sygnału przez dwa urządzenia więc audiofilskiej jakości się na pewno nie ma co spodziewać ale na granie przez PS4 będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam kabla Jack - 2xchinch ale mam Jack - Jack. Taki kabel pasuje i do Prodigy cuba i do fiio. W ogóle jaka jest różnica między Prodigy i fiio. W zasadzie oba przerabiają mi cyfrowe wejście czy to po optyki czy USB na 2x RCA. Może by z jakiś kabli które mam sprobowac. Np  wspomniany mini jack- mini Jack 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...