Skocz do zawartości

Wzmacniacz do FreeSpace 3 lub SP-7W z przeznaczeniem do PC


Melok

Recommended Posts

Cześć wszystkim! 

Szukając porad w wyborze taniego, używanego wzmacniacza trafiłem na wiele tematów z tego forum. Jako, że grup na FB nie uznaję, to bardzo mnie cieszy że takie forum w sieci jeszcze się ostało ;)

Przechodząc do sedna: poszukuję wzmacniacza który pozwoliłby zastąpić mi głośniki z monitora. W monitorze mam 7W, generalnie wystarczające, tylko często wpadają w wibracje. Dodatkowo chciałbym zmienić monitor, więc stanąłem przed kupnem nowych głośników. Zwykłych, typowo komputerowych które by mnie zadowoliły nie mogę znaleźć. Za to posiadam takie dwa głośniczki, a także dwa takie (tych drugich mogę mieć bezkosztowo kolejne dwa, łącznie cztery).  

Chciałbym złączyć to w jakiś sposób ze wzmacniaczem, tak by nie wydając zbyt dużo mieć w miarę przyzwoity dźwięk z komputera. Na wstępie odrzuciłem wszystkie tanie chińczyki, rozglądam się za używanym sprzętem który jakościowo będzie lepszy. Przeszukując Allegro trafiłem na taki sklep. Jest tu wiele modeli które widziałem wcześniej jako polecane, cenowo też nie ma tragedii. Moim górnym pułapem jest 500 zł, aczkolwiek im mniej tym dla mnie lepiej.

Z tego co widzę to jeśli chciałbym podłączyć cztery głośniki to najlepiej żeby wszystkie miały minimum 8Ω (każdy wzmacniacz jaki oglądałem w użyciu obu par ma zakres od 8Ω). Jeśli chciałbym używać głośniczków które mają poniżej 8Ω to wychodzi na to, że nie mogę ich zmieszać z innymi. Jeśli dobrze do tematu podchodzę to patrząc po ich specyfikacjach lepiej użyć tylko dwóch głośników Bose, niż nawet czterech SP-7W? 

Jeśli tak, to który z tych wzmacniaczy będzie najlepszy do tego typu zestawu? Czytałem bardzo wiele opinii i tematów, jednak zwykle odnoszą się do zupełnie innych sytuacji i konfiguracji. 

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze i ewentualne naprostowanie głupot które mogły mi się wpleść w pytania. Tematem zainteresowałem się na poważniej dzisiaj i nie wiem zbyt wiele, dlatego chciałem poprosić o radę osoby siedzące w temacie 😛 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie głośniki w monitorze, tylko muszę wymienić monitor i szukam jakiegoś zastępstwa. Głośniki mam takie jak napisałem, więc pomyślałem, że można je jakoś wykorzystać i kupić tylko wzmacniacz. Oczywiście o ile FreeSpace 3 nadają się do pracy jako samodzielne głośniki, a nie część zestawu. Jeśli niezbyt to już pomysł kupna wzmacniacza upada.

Nad głośnikami aktywnymi się zastanawiałem, tylko problemem jest u mnie brak miejsca. Nie mam gdzie postawić większych kolumn, musiałbym szukać małych głośników 2.0 które schowałbym za monitorami. Z kolei im dłużej czytam opinie o małych głośnikach tym bardziej nie wiem co kupić, bo każdym głośnikom czegoś brakuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...