Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu sprzętu potrzebna!


grn_p1lgrim

Recommended Posts

Dnia 30.09.2023 o 17:07, Michał Gałązka napisał:

Wiesz, że tu się poruszamy już we wzmacniaczach w kwocie 300 zł? To dobrze pójdzie jak wzmacniacz będzie względnie blisko pierwotnych wartości jeśli chodzi o elektronikę a co tu marzyć o wybieraniu jaśniejszego brzmienia ;D

To w takim razie wazne żeby był sprawny :P

Nie oczekiwał bym od niego za wiele. Starszy Sony. Np TAF 190 się mieści.

Dnia 1.10.2023 o 12:41, grn_p1lgrim napisał:

te magnaty są już w drodze do mnie, jak masz jakieś typy co do wzmacniacza to chętnie wysłucham :)

Sony

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2023 o 11:04, Michał Gałązka napisał:

będzie ;) a jak to już napisz jak będziesz mieć podłączone razem :)

dobra, wszystko już mam:D tylko właśnie nadeszła chwila podłączania, i się zastanawiam, czy wzmacniacz ustawić na 4ohm minimum, czy na 6ohm minimum, w specyfikacji kolumn jest 4-8, także jak byłoby lepiej to ustawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem do typka od którego kupiłem, mówi żebym spróbował na innym auxie, bo jemu też nie działało 🤔 no cóż, jak będę w mieście to zobaczę
ale póki co, to jest SUPER:D strach potencjometr przekręcać dalej niż 75%
inaczej grają niż moje stare kolumny, na pewno trochę inaczej niskie i wysokie tony się prezentują, basu jest od wuja i jeszcze ciut ciut, także bardzo dobrze mi kolega doradził żeby patrzeć za wzmakiem a nie za subem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grn_p1lgrim napisał:

dobra, wszystko już mam:D tylko właśnie nadeszła chwila podłączania, i się zastanawiam, czy wzmacniacz ustawić na 4ohm minimum, czy na 6ohm minimum, w specyfikacji kolumn jest 4-8, także jak byłoby lepiej to ustawić?

Wychodzi na to że kolumny są 4 omowe więc ustaw wzmacniacz na 4 omy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grn_p1lgrim napisał:

pisałem do typka od którego kupiłem, mówi żebym spróbował na innym auxie, bo jemu też nie działało

A informował Cie o tym wcześniej ? Bo generalnie to wychodzi na to, że sprzedał Ci niesprawny wzmacniacz, ja bym go oddał albo zaniósł do jakiegoś elektronika by ocenił ile kosztuje naprawa i domagał się zwrotu kasy na naprawę. No chyba, że Cie o tym informował i mimo wszystko kupiłeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

A informował Cie o tym wcześniej ? Bo generalnie to wychodzi na to, że sprzedał Ci niesprawny wzmacniacz, ja bym go oddał albo zaniósł do jakiegoś elektronika by ocenił ile kosztuje naprawa i domagał się zwrotu kasy na naprawę. No chyba, że Cie o tym informował i mimo wszystko kupiłeś

pytałem tylko czy sprawny, zobaczę czy faktycznie z innym auxem zadziała
nawet jeśli nie, to się nie gniewam, bo kupiłem ten wzmak po taniości, one chodzą po 500-600 zł... a i tak robi robotę;) jak kupię nowy kabel i się okaże że lipa to wtedy ew. dam mu znać co i jak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

Nie no jeżeli sprzedawał jako działający ( nigdzie nie napisał o jakichś problemach) to znaczy, że celowo zataił ten fakt, wg. mnie to jest robienie klienta w konia. Jaki to wzmacniacz? Przypomnij mi

Yamaha AX-592
dzisiaj chyba będę w elektromarkecie to kupie innego auxa i zobaczymy co to będzie

Edytowano przez grn_p1lgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to uszkodzone potencjometry które pure direct omija.

To gość wiedział i taki Ci sprzedał?

 

a ja wiem czy wiedział 🤷‍♂️ nie mam pojęcia, napisałem jaka sytuacja jest
co można w takiej możliwości zrobić? czytałem pobieżnie na jakimś forum że ludzie jakieś zworki robią żeby to ominąć...? coś takiego, generalnie to sporo ludzi ma tak samo z tym pure direct

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grn_p1lgrim napisał:

a ja wiem czy wiedział 🤷‍♂️ nie mam pojęcia, napisałem jaka sytuacja jest
co można w takiej możliwości zrobić? czytałem pobieżnie na jakimś forum że ludzie jakieś zworki robią żeby to ominąć...? coś takiego, generalnie to sporo ludzi ma tak samo z tym pure direct

Jak mówiłem zwrot albo zwrot kosztów.. . Chłop wiedział bo sam napisałeś,  że mówił, że miał tak samo. Sprzedał Ci nie sprawny sprzęt;) bez znaczenia, że tanio nie można pozwolić sobie wciskać czegoś takiego ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cóż, trudno, najwyżej oddam do jakiegoś speca jak będę uważał że jest taka potrzeba
w zwroty to raczej nie chce mi się bawić, tylko dlatego że parę pokręteł bass/treble/balance itp nie działają
ale dziękuje każdemu za pomoc, zwłaszcza Michałowi, który doradził mi konkretnie co brać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2023 o 15:23, Palmos napisał:

No tak ale one naprawdę mogą się przydać

jak na teraz, to są mi zbędne, jak odczuje potrzebę to najwyżej zlecę komuś jego naprawdę:p

 

Dnia 12.10.2023 o 07:46, Piotr Sonido napisał:

Teraz nie działają pokrętła. A jutro przestanie grac całkiem. Nie wiadomo co było w nim robione.

Ja bym go oddał.

 

za dużo zachodu jak na moje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...