Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe


Kamil Limański

Recommended Posts

Cześć wszystkim, mam pytanie zakupiłem głośniki sufitowe takie jak na zdjęciu poniżej, zostały już zamontowane jaki amplituner będzie najlepiej dobrać o jakiej specyfikacji? Pożyczyłem marantz od kumpla w celu testów lecz nie potrafie go ustawić (być może nie jest to kompatybilne z tymi głośnikami) doradzi ktoś?  z góry dzięki

image.png.466642d5f7ac0a030848e8aaaf04242b.png

 

 

 

image.png.e6d3734670c6450a0187242ba3e8e317.png

Edytowano przez Kamil Limański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są dwa głośniki w suficie, to twój amlituner musi mieć conajmniej 7 kanałów i obsługiwać Atmos, to jedyne warunki. Pożyczony Marantz NR1510 ich nie spełnia - jest 5 kanałowy. Możesz co najwyżej na próbę podłączyć te sufitowe JBL pod dowolne wyjścia głośnikowe i sprawdzić czy grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że to jedyne głośniki w Twoim systemie? No cóż, to podłącz je do tego amlitunera i używaj trybu all channel stereo. Pozostałe nie wchodzą w rachubę bo wymagają zupełnie innej konfiguracji głośników. Do podstawowego kina 5.1 wymagane są kolumny frontowe (LR), centralny (C) oraz surround (SL/SR) i one są wszystkie montowane na wysokości odsłuchu. Opcjonalnie dodajemy głośniki w sufice dla systemu 5.1.2  (TML/TMR) i cieszymy się dżwiękiem obiektowym Atmos.

Ty stworzyłeś sobie coś jak marketach handlowych, wypełnisz sobie pomieszczenie po prostu bezosobowym dźwiękiem i nic poza tym. Żadne tryby Surround (Dolby, DTS) Cię nie obejmują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ną tą chwilę jedyny dla Ciebie sposób na tym amlitunerze to granie dwoma głośnikami (włącz tryb DIREC), lub wszystkimi (All Channel). Do grania strefowego służą zupełnie innego rodzaju sprzęty. Możesz ewentualnie kombinować inaczej i zabawić się w małego elektryka. Kupujesz przekaźniki np. Tuya smart, podpinasz pod każdy kanał i z poziomu apki telefonu włączasz/wyłączasz poszczególne kanały jak światło w domu. Ale muszą to być przekaźniki których zasilanie nie będzie w jednej linii z sygnałem sterowanym, bo większość to na 230V pracuje.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...