Skocz do zawartości

Fiio K7 - problem z poziomem głośności


Recommended Posts

Cześć :)

Posiadam dac/amp Fiio K7. Wersja pierwsza, bez bluetooth. Ogólnie jestem zadowolony ze wzmacniacza, jednakże martwi mnie trochę kwestia pokrętła głośności, jak i samej mocy wzmacniacza. Mianowicie, po podłączeniu słuchawek jakikolwiek dźwięk zaczyna się wydobywać dopiero po ustawieniu pokrętła głośności minimum na godzinę 9, wcześniej nic. Odpowiedni poziom głośności pojawia od godziny 12-14, zależnie od słuchawek - korzystam z DT770 80ohm, AKG K712 i K240. Kompletnie głuchy nie jestem, więc nie zwalałbym na to winy.

Po odkręceniu pokrętła w pozycję maksymalną jest już faktycznie bardzo głośno, jednak niewiele więcej niż na karcie muzycznej zintegrowanej w płycie głównej.

Korzystam ze zwykłego wyjścia jack, nie zbalansowanego.

Jestem tym trochę zdziwiony, bo przesiadłem się ze starego smsl m4, który na papierze jest pod względem mocy jest o wiele słabszy, a na nim pokrętło głośności wystarczyło ustawić na może 30%, żeby było głośno. Ba, mam też dragonfly red i na nim w windowsie ustawioną mam głośność na 20-25%.

 

Czy są tu jacyś użytkownicy tego Fiio i mogliby się podzielić jak sprawa wygląda u was?

Nie wiem czy ten typ tak ma, czy to może z moim urządzeniem jest coś nie tak i powinienem go odesłać na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...