Skocz do zawartości

Otwarte głośniki sufitowe a Dolby Atmos


trx89

Recommended Posts

Cześć,

mam 4 głośniki sufitowe Klipsch CS-16C II SKYHOOK. Są to głośniki otwarte a muszę je zamontować w suficie podwieszanym i niestety nie mam jak wrzucić już tam obudowy (musiałbym wycinać płytę).

Czy i jak dużo gorzej zagrają takie otwarte głośniki jeśli wrzucę je w ten sposób? Ich zadaniem jest tylko dopełnienie dzwięku do Atmosa w 5.1.4. Czy różnica bez pełnej zabudowy będzie znacząco odczuwalna w takich warunkach?

Edytowano przez trx89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki instalacyjne są z definicji zaprojektowane by montować ja w suchej zabudowie. Przestrzeń pomiędzy stelażami musi być wypełniona wełną mineralną, niektórzy wpuszczają wokół dodatkowo piankę montażową. Nie trzeba dawać żadnych obudów, najbardziej je lobbują Ci co je sprzedają. Sam się na to nabrałem.

Bez obudowy nie zagrają gorzej, nie będzie tu żadnego dopełnienia czy niedopełnienia dźwięku.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciek72 napisał:

Umieść do okoła watę mineralną , ale nie upychaj jej na siłę ( nie zageszczaj)

 

 

1 minutę temu, Butler napisał:

Głośniki instalacyjne są z definicji zaprojektowane by montować ja w suchej zabudowie. Przestrzeń pomiędzy stelażami musi być wypełniona wełną mineralną, niektórzy wpuszczają wokół dodatkowo piankę montażową. Nie trzeba dawać żadnych obudów, najbardziej je lobbują Ci co je sprzedają. Sam się na to nabrałem.

Bez obudowy nie zagrają gorzej, nie będzie tu żadnego dopełnienia dźwięku.

Super! Dziękuję za te rady z watą, właśnie zastanawiałem się czy nie mogę zrobić czegoś samemu co powstrzyma nieco rozchodzenie się dzwięku do wewnątrz. Patent kupuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiero budujesz sufit, nie zapomnij o przekładkach akustycznych (taśmy, gumy itp) by ograniczyć przenoszenie drgań na ściany i strop.

6 minut temu, trx89 napisał:

Dziękuję za te rady z watą,

Yyyy... Wełną mineralną. Wełną. :D

Ja dawałem taką https://www.castorama.pl/welna-rockwool-rockslab-acoustic-100-mm-2-44-m2/5901193232375_CAPL.prd

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

Jeśli dopiero budujesz sufit, nie zapomnij o przekładkach akustycznych (taśmy, gumy itp) by ograniczyć przenoszenie drgań na ściany i strop.

Yyyy... Wełną mineralną. Wełną. :D

Ja dawałem taką https://www.castorama.pl/welna-rockwool-rockslab-acoustic-100-mm-2-44-m2/5901193232375_CAPL.prd

Tak z wełną 😁 @maciek72napisał watą i mózg mi to podsunął 😄 Akurat wełny mam jeszcze sporo po ocieplaniu poddasza więc na pewno nie zabraknie :)

 

Jak wyglądają takie przekładki akustyczne? Bo sufit mam już gotowy :/

Edytowano przez trx89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...