Skocz do zawartości

Brak HDR! AVR-X1700H+PS5+ LG OLED55B13LA.


Andrzej Lot

Recommended Posts

Witam. Mam taki problem AVR-X1700H+PS5+ LG OLED55B13LA. PS5 podłączony fabrycznym kablem z Ampli (wejście 2.1 hdmi gamę) jednak nie mogę zmienić ustawień na 4K z HDR. Mogę wykorzystać tylko 4K bez HDR lub 2K z HDR. Na innych wejściach też nie mogę zmienić tego trybu.

Amplituner obsługuje wszystkie standardy, telewizor i kable też. Dodam że z dekodera cyfry+ osiągam obraz 4k z HDR. Będę wdzięczny za podpowiedźw rozwiązaniu problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze spróbuj podłączyć konsolę bezpośrednio pod TV, wykluczymy wtedy telewizor jako źródło problemu. Zerknij też czy każde wejście HDMI w TV jest tego samego standardu, u mnie w Sony 2xHDMI 2.1 (w tym jedno 3-ARC) oraz 2xHDMI 2.0. Nie zapomnij wyłączyć zasialnie podczas przepinania kabli HDMI.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bezpośrednim podłączeniu przez TV od razu wykryło samo HDR. Ale za to dźwięk jest gorsz bez DD+ tylko samo DD. Wydaje mi się że to problem konsoli. Bo doczytałem że w 2021 miała problem ten sam tylko z telewizorami i wypuścili poprawkę. Może mieć ten sam problem z amplitunerem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor obsluguje hdmi 2.1 tylko na dwoch gniazdach  w tym  eARC/ARC na jednym i jest to numer  HDMI 3 (to gniazdo skrajne prawe na tylnej sciance) czyli nalezy podlaczyc OLED TV  kablem o przepustowosci 48Gb/s  w standardzie hdmi 2.1 (najlepiej z certyfikatem) z wyjsciem hdmi OUT amplitunera

Sprawdz czy masz taka konfiguracje  pomiedzy TV a amplitunerem  na tym konkretnym gniezdzie

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...