Skocz do zawartości

Amplituner do klipsch RP-8000F mk II


Domin330xi

Recommended Posts

RP8000F II mają nieprzeciętnie wysoką skuteczność w swojej klasie. Nie sądzę by braklo Ci dB z Arcama.

Lepiej to pojecie bardzo subiektywne bo dla każdego oznacza co innego. Nie każdy za miarę bierze moc i potęgę umcyk umcyk. Tu na forum wręcz znikoma część ma takie kryteria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Lepiej dla mnie oznacza wyraziste, czyste, pełne szczegółów. Może w KD będzie szersza sceneria, szczegółowość efektów?  Akurat volume na max, to nie moje kryteria :)

Sorry, za pytania, ale zanim wdrożę coś w życie, chciałbym wiedzieć jakiego efektu spodziewać się.

Edytowano przez Domin330xi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, na początek podłącz sam amplituner (o ile starczy Ci końcówek mocy na założony system) i dopiero w drugim kroku po obeznaniu się z dzwiekiem decyduj się na potencjalną końcówkę mocy zastępująca wewnętrzne wzmocnienie.

Oczywiście nikt Ci nie zabroni już teraz wrzucać zewnętrzne zasilanie frontów, kwestia gotowości do wydania kasiory. Ja bym się wstrzymał i spróbował jak gra solo.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

@Kubakk możesz zobaczyć , bo ja nie mam , czy jest opcja w ustawieniach dać fronty na Off.

Chyba nie ma takiej opcji , poczytajcie instrukcję , ew. filmy na jutubie obadać. Jarałem się ustawieniami w pierwszym tygodniu , od tego czasu sprzęt służy do słuchania ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się wydaje że nie ma.

Bo wtedy nie idie tam prąd nie obciąża to zasilacza.

 

Dnia 3.04.2024 o 21:49, tomek72 napisał:

@Piotr Sonido niestety, ale chyba podobnie jak w Onkyo (rozważam RZ50) - fronty są nie do "przypisania", poniżej cytat z instrukcji AVR10,20,30 strona 15

"AVR10, AVR20, AVR30 posiadają 7 końcówek mocy, z czego 5 odpowiada kanałom: przednim lewym, centralnym, przednim prawym, efektowym lewym, efektowym prawym. 2 pozostałe przypisać można do: • bi-ampingu kanałów przedniego lewego i prawego; • kanałów: efektowego tylnego lewego i efektowego tylnego prawego; • kanałów górnego prawego i górnego lewego (Height 1); • kanałów prawego i lewego strefy 2. Kanały: górny przedni lewy, górny przedni prawy, górny tylny lewy, górny tylny prawy i 5 dodatkowych kolumn głośnikowych może zostać podłączonych z zastosowaniem dodatkowych wzmacniaczy mocy. Więcej informacji znajdziesz na stronie 16."

W AVR5, 11, 21 jest tak samo i już naprawdę myślałem coraz poważniej nad AVR5 i dokupieniem Dirac, ewentualnie AVR11, ale ten brak przypisania L/R do innych kanałów niewiele zmieni względem Onkyo RZ50, końcówka z mojego Audiolaba nie "uwolni" i nie pozwoli przypisać L/R amplitunera pod inne kanały. Więc będę potrzebował dodatkowej końcówki dla 4 kanałów chcąc uzyskać 7.x.4 (w Onkyo RZ50 wystarczy końcówka 2 kanałowa). Pozostaje posłuchać i porównać Arcam-a 11 i Onkyo RZ50, ale musiałoby to być w trybie kina, czy różnica w cenie jest tego warta, tym bardziej po korekcji Dirac. Do stereo mam wzmacniacz więc ten argument na korzyść Arcam-a nie jest tak istotny.

Jedyna opcja to "organoleptyczne" sprawdzenie tego przypisania przez kogoś kto ma ma AVR11 np. @Kubakk bo w instrukcjach też różnie bywa, ale wątpię żeby dało się to zmienić.

W Arcamie nie są. Kwestia czy w Denonie się da.

W Arcamie nie podłączasz nic pod fronty i je odciążasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...