Skocz do zawartości

Nowy amplituner, a głośniki ze starego kina domowego.


rafus456

Recommended Posts

Witam. Stałem się posiadaczem sprzętu  DENON AVR-X1700H, ale do tego mam podpięte głośniki ze starego kina domowego Samsung HT-DM150 (1 centralny 6 OHM i 4 satelity 6 OHM + nowy sub TAGA HARMONY). Problem jest następujący i chciałem się dowiedzieć, czy może być to kwestia tych starych głośników.
Na wysokich tonach w muzyce, wysokiej częstotliwości wypowiadanych słów, słychać taki dziwny szelest, szmer, gwizdanie i ogólne zniekształcenia.
Próbowałem wielu zmian w ustawieniach, ale w sumie nic nie pomaga i zastanawiam się, czy ten problem może wynikać z leciwych głośników, czy z czegoś innego.
Dodam, że audiofilem nie jestem, natomiast jest do słyszalne przeze mnie i chciałbym zrobić cokolwiek, żeby to zlikwidować, może nawet zakupić jakiś inny zestaw 5 małych głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafus456 napisał:

Jesteście Panowie w stanie polecić jakiś zestaw głośników? Na tę chwilę chcę zostać przy aktualnym układzie, czyli 5 małych (centralny i 4 surround).

Wypadaoby podać budżet - nowe czy używane? Jak używane i ma być tanio to maciek72 wrzucał w wątku obok komplet Tannoya z OLX.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy taki zestaw: 1 centralny + 4 satelity od Yamahy? Troszkę taniej by wyszło, tylko pytanie czy mogło by to grać porównywalnie lub lepiej, niż Taga Harmony inMOVE 5.0?

Głośnik Centralny - YAMAHA NS-C40

Satelity - Yamaha NS-B40

Nie jestem w stanie wrzucić linków, przepraszam.

Edytowano przez rafus456
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafus456 napisał:

Panowie, a czy taki zestaw: 1 centralny + 4 satelity od Yamahy? Troszkę taniej by wyszło, tylko pytanie czy mogło by to grać porównywalnie lub lepiej, niż Taga Harmony inMOVE 5.0?

Głośnik Centralny - YAMAHA NS-C40

Satelity - Yamaha NS-B40

Nie jestem w stanie wrzucić linków, przepraszam.

nie

Kup sobie uzywane kolumny w tym budzecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...