Skocz do zawartości

Ustawienia Direct Live


macieka13

Recommended Posts

@Kubakk - te krzywe NADa są do pobrania z sieci po prostu? Sam używam Storm Audio i wydaje mi się dużo przyjemniejsza niż te od HK. 

 

@macieka13 Dirac nie Direct. Popraw temat pls bo potem nikt tego nie znajdzie. Nikt Ci nie odpowie czy pomiar był poprawny. Ważne, żebyś przy pozycjach pomiarowych nie miał wykrzyników oraz wcześniej dobrze ustawił głośność. To takie podstawy. Potem wykonujesz te 9/13/17 pomiarów tak aby mniej więcej objąć miejsce gdzie będziesz słuchał/oglądał. Przed pomiarem warto poustawiać głośniki w pomieszczeniu tak dobrze jak to możliwe. 

 

Co to za wersja / urządzenie? U mnie nie ma tej opcji Bass Control etc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

@Kubakk - te krzywe NADa są do pobrania z sieci po prostu? Sam używam Storm Audio i wydaje mi się dużo przyjemniejsza niż te od HK. 

 

@macieka13 Dirac nie Direct. Popraw temat pls bo potem nikt tego nie znajdzie. Nikt Ci nie odpowie czy pomiar był poprawny. Ważne, żebyś przy pozycjach pomiarowych nie miał wykrzyników oraz wcześniej dobrze ustawił głośność. To takie podstawy. Potem wykonujesz te 9/13/17 pomiarów tak aby mniej więcej objąć miejsce gdzie będziesz słuchał/oglądał. Przed pomiarem warto poustawiać głośniki w pomieszczeniu tak dobrze jak to możliwe. 

 

Co to za wersja / urządzenie? U mnie nie ma tej opcji Bass Control etc. 

Tematu nie jestem w stanie zmienić, dodałem tag z dirac, DL 3 i ampli Arcam AVR 20

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubakk napisał:

Pomiary robi się przynajmniej w 1m odległościach pktów od środka , inaczej będzie bardzo wąska scena

OK ale robisz wtedy 9 punktow ale szeroko rozstawionych czy 13? Skrajne pomiary (13 pkt) mam spokojnie ponad 1m od centralnego punktu. Natomiast te bezpośrednie ok 50-60cm. Jakie masz odleglości między sąsiadującymi punktami pomiarowymi +/-? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2023 o 20:20, Kubakk napisał:

Nie pamiętam , ale przy ustawianiu pkt blisko siebie było słabo , są porady na jutubie jak to robić , niesymetrycznie , oraz większe odległości by system wychwycił różnice

Poczytałem. Sugerują odstępy między punktami min. 30 cm i pokrycie miejsca odsłuchu. U mnie odstępy to 50-60 cm i pomiar obejmujący 3 miejsca na kanapie. Wydaje się być ok. Jak mam zrobić 13 pomiarów z czego od lewej do prawej jest 5 pkt, czyli 5m przy założeniu 1m odległości to kanapy nie starczy 😉

Natomiast nie rozumiem tej asymetryczności. Niesymetrycznie względem czego? Środka? Skoro niesymetrycznie (czyli trochę losowo) to skąd algorytm będzie wiedział gdzie był mikrofon? Wydaje się być to dość istotne, chociaż może się mylę. Masz jakieś uzasadnienie dla tej rady, ewentualnie link gdzie to sugerują? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...