Skocz do zawartości

Kino domowe 5.0/5.1 do 2000 zł


Mateusz123

Recommended Posts

Cześć,

 

poszukuję kina domowego 5.1/5.0 do 2000 zł. Salon około 20m kw.

Zależy mi na wsparciu 4k i Dolby, celuję w sprzęt raczej tylko używany. 

Trochę pogrzebałem i znalazłem amplituner Denon AVR-X2000 jakoś w okolicy 1000 zł plus zestaw kolumn Jamo 406.

 

Pytanie ile ten zestaw się sklei ze sobą to raz

 

a dwa może jakieś ciekawsze inne zestawy? 

 

Celuję raczej tylko w 5.1/5.0 gdyż muzyka raczej okazjonalnie i to pop/blues/jazz (tak wiem wymagające style), ale bardziej celuje w dźwięk przestrzenny z dolby (dużo oglądam filmów z tymi kodekami i efekt mi się niesamowicie podoba - chociaż jego namiastka).

 

 

 

Pomożecie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kenizeg napisał:

ciężko, budżet trochę mały, efekt może być nie zadawalający, w kinie ważny jest subwoofer, a w tej cenie nie znajdziesz z subem. 

 

To chwilę bez będzie a w przyszłości coś się dokupi. Jestem nastawiony na rozwój ale chciałbym od czegoś dobrego w miare akceptowalnej cenie zacząć. Jamo 406 komplet znalazłem za 600 zł także zostaje jeszcze na suba ewentualnie.

Chyba że jeszcze można kupić tańszy a równie dobry amplituner a dołożyć do suba. Nie znam się więc to co wiem to tylko z tego forum.

4 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

W tym budżecie elegancko. Jeszcze z używek Pylon Pearl są tanie a warte uwagi, czasem parę stówek za parę.

W przyszłości koniecznie subwoofer.

Tutaj jamo 406 używki lekko wiadomo widać że używane znalazłem za 600 zł zestaw 5.0 bez jednej maskownicy. 

Pytanie ewentualnie jak niżej czy z czegoś można odjąć kupując coś taniej a do czegoś dołożyć żeby zostało na suba albo nie wiem tańszy amplituner a lepsze kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mateusz123 napisał:

To chwilę bez będzie a w przyszłości coś się dokupi. Jestem nastawiony na rozwój ale chciałbym od czegoś dobrego w miare akceptowalnej cenie zacząć. Jamo 406 komplet znalazłem za 600 zł także zostaje jeszcze na suba ewentualnie.

Chyba że jeszcze można kupić tańszy a równie dobry amplituner a dołożyć do suba. Nie znam się więc to co wiem to tylko z tego forum.

Tutaj jamo 406 używki lekko wiadomo widać że używane znalazłem za 600 zł zestaw 5.0 bez jednej maskownicy. 

Pytanie ewentualnie jak niżej czy z czegoś można odjąć kupując coś taniej a do czegoś dołożyć żeby zostało na suba albo nie wiem tańszy amplituner a lepsze kolumny? 

Ew. Denon AVR-2113 kupisz trochę taniej może, np za 800. Za 600-700 są różne subwoofery Magnat warte uwagi. Wtedy mógłby się umieścić w budżecie zestaw 5.1.

Jeżeli to się uda rozstawić ładnie, skalibrować w Demonie z Audysseyem, będzie gitara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Ew. Denon AVR-2113 kupisz trochę taniej może, np za 800. Za 600-700 są różne subwoofery Magnat warte uwagi. Wtedy mógłby się umieścić w budżecie zestaw 5.1.

Jeżeli to się uda rozstawić ładnie, skalibrować w Demonie z Audysseyem, będzie gitara.

Co to znaczy "ładnie rozstawić", coś na zasadzie zdjęcia uda mi się bez problemu. Ewentualnie boki przód mogą być bliżej tv no ograniczenia miejsca, ale w trakcie filmów zawsze można je przestawić tak żeby były idealnie. image.png.38af962946e5b1c5f3cff2a63195f2dd.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mateusz123 napisał:

Co to znaczy "ładnie rozstawić", coś na zasadzie zdjęcia uda mi się bez problemu. Ewentualnie boki przód mogą być bliżej tv no ograniczenia miejsca, ale w trakcie filmów zawsze można je przestawić tak żeby były idealnie. image.png.38af962946e5b1c5f3cff2a63195f2dd.png

Czyli idealnie. Składaj i ciesz się kinem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mateusz123 napisał:

A co powiesz o Denon AVR 1315R - chyba seria niżej. Ktoś sprzedaje całe kino wraz z Jamo.

Niżej ale nowszy chyba? To i tak będzie jakieś rozwiązanie. Choć może nie mieć Audysseya. Na pewno lepsza oferta jak ktoś chce się pozbyć wszystkiego naraz. A Magnat 302A sub to wszystko wypełni jak trzeba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Niżej ale nowszy chyba? To i tak będzie jakieś rozwiązanie. Choć może nie mieć Audysseya. Na pewno lepsza oferta jak ktoś chce się pozbyć wszystkiego naraz. A Magnat 302A sub to wszystko wypełni jak trzeba. 

W tym wypadku oferta denon AVR 1513, Jamo S500 (komplet) + jamo sub 210 i kable

Całość za 1800 zł do negocjacji z możliwością odsłuchu pełnego. Pytanie czy warto 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz123 napisał:

W tym wypadku oferta denon AVR 1513, Jamo S500 (komplet) + jamo sub 210 i kable

Całość za 1800 zł do negocjacji z możliwością odsłuchu pełnego. Pytanie czy warto 🤔

bez ampli chodzą po tysiaka, i za 550 widziałem, więc może być lepiej, ale całe kino za 1800 to też nieźle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

używane Quadrale 6500 też kosztują koło tysiaka. Grają lepiej.

W tym budzecie będzie ciezko się spiąć z kinem bo braknie na suba :/

 

to też nie problem, zacznijmy od czegoś tak żeby ruszyć a później dokupię suba. 

Możesz mi ewentualnie rzucić kilka modeli kolumn i amplitunerów (4k i dolby to konieczność) tak żeby wyszło +/- 2 tys? Przeszukam dostępne źródła i coś wybiorę. Poki co skupiłem się na tym co widze na forum czyli Amplitunery denon spoko, onkyo ale część z nich nie ma dolby w tym budżecie. A kolumny w większości rzucane były Jamo i Quadrale (ale ich nie mogę znaleźć może źle coś wpisuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Amplitunerów ci nie rzucę bo nie śledze rynku wtórnego. Za tysiaka no wybor będzie ale to nie beda nowe klocki.

Kolumny

Quadral 6500 , starsze 6000 albo 5000. One grają lepiej od Jamo.

Wharfedale Obsidian, Vardus 300, Audio Pro Avanto, Klipsch F1

Dzięki, popatrzę co cenowo się skleja. Warto kupować np kolumny z jednego źródła a Ampli z drugiego? Czy lepiej znaleźć lekko drożej komplet od jednej osoby?

Bo rozumiem że sub magnat 302 jest git?

Na jakieś jeszcze koszta trzeba się nastawić przy komplecie czy kupujemy, łączymy i tyle? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ma to kompletnie znaczenia.

Jesli ktoś sprzedaje dobry set od razu który Ci pasuej super. A jak sprzedaje mierny amplituner z fajnymi kolumnami to piszesz tylko o kolumny. Normalne.

Tak 302 A jest git. Szukaj go blisko siebie żeby sprawdzić.

Kable?

Nie no jasne kabli nawet nie liczę jako koszt bo to wiadomo, bardziej myślę o jakiś podkładach, standach itp? 

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mateusz123 napisał:

Nie no jasne kabli nawet nie liczę jako koszt bo to wiadomo, bardziej myślę o jakiś podkładach, standach itp? 

image.png

W tej cenie nie ma mowy o Zone 2.

Standy? Do podłogówek ? Nie po co? Podkładki też nie.

No chyba że  na tyły to nie wiem jak je tam chcesz dać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

W tej cenie nie ma mowy o Zone 2.

Standy? Do podłogówek ? Nie po co? Podkładki też nie.

No chyba że  na tyły to nie wiem jak je tam chcesz dać.

 

Sorry zdjęcie przypadkowo. Ok dzięki serdeczne szukam i jak coś będę się odzywał.

Ewentualnie czy taki zestaw warto? 

https://www.olx.pl/d/oferta/kino-domowe-quadral-CID99-IDWOaKg.html

Na 2300 myślę że zejdzie po rozmowie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PanKlor napisał:

To już sam musisz ocenić. Nikt nie wie ile podziała ten amplituner. Subwoofer jest słaby (ale zawsze lepszy niż brak subwoofera). 

nie chodzi mi o działanie czy wytrzymałość. Bardziej pytam czy cena = jakość, czy w tej cenie szukać i polować na coś innego? Ewentualnie jakie mógłbyś polecić zestawy lub modele do szukania?  Klipsch ciężko znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...