Skocz do zawartości

Czy to naprawiać ( przeróbka Dali 850)?


c4yc01

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuję profesjonalnej porady czy opłaca się naprawiać moje stare kolumny.

Kupiłem kiedyś od kolegi audiofila głośniki - podobno przeróbka z Dali 850. Na pewno jest inna obudowa bo u siebie mam skorupę z betonu z drewnem na wierzchu (myślę że ok 70-90kg jedna!). Wydaje mi się że zwrotnica jest też kombinowana bo to straszne druciarstwo (zdjęcia poniżej). Głośniki mają minimum 20 lat i mają napisy jeszcze firmy Peerless poźniej zwanej Vifa. Wyglądają na dość drogie swojego czasu np. woofery (M22W0-0) albo te mniejsze (m13h-05) kosztowały kilkaset dolarów.

Co widzę że jest zepsute to na pewno membrany do wymiany we wszystkich oprócz twitterów oraz wydaje mi się że trzeba by wszystkie kondensatory (stare a na pewno jeden ma ułamaną nóżkę i nie przewodzi). >>Zdjęcia<<

Potrzebuję dobrych głośników stereo do kina domowego opartego na Denon AVC-X3800H (lub 4800). Jako centralny wybrałem Klipsch RP-404C, pozostałych jeszcze nie wybrałem. Pomieszczenie ma 40m^2.

Poradźcie czy opłaca się to naprawiać tak żeby lepiej (możliwe?) brzmiały niż np. kolumny za max 3-4k za jedną.

Krzysiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...