Skocz do zawartości

Argon audio Fenris a55


Arlekin244

Recommended Posts

Generalnie jak za 2,4k to prawdziwa rewelacja. Faktycznie sounbarkiler. Aż nieprawdopodobne jak z tak małych pudełek można wycisnąć taaaakie basy. Nawet soundbarów po 4-5k nie ma co porównywać.

U mnie z equalizerem. 4k + 1,5dB. 8k + 3,5dB. 16k + 6dB. Może takie warunki, a może mam taki słuch. Mimo że mam je wyłącznie do muzyki dodatkowo zostawiłem włączony system Dolby ustawiony na "film". Poprawia odsłuch przy małej głośności i najmniej zniekształca dziwne dźwięki. Testowałem to na "Mars, the bringer of war" Tomity. Niemal wbija w fotel. Tu mocniejsza wersja Forte pewnie byłaby odpowiedniejsza by wiarygodnie oddać ryk startującej rakiety kosmicznej. Tyle że Forte kosztuje grubo ponad 4k.

Przy włączonym Dolby i dobrej jakości nagraniach spokojnie daje radę w pomieszczeniu ok 30m² nie przekraczając 70% wysterowania. Powinna więc wytrzymać te gwarantowane 3 lata.

Niestety jakość wykonania skrzynek i maskownic to totalna tandeta. Dlatego szukam sposobu jak to bezpiecznie przerobić. W tej chwili jakoś nie widzę sposobu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak zwrócić ten sprzęt.

Okazało się, że po wyłączeniu pilotem głośniki szumią i słychać to nawet z 1 metra. To jaka tu dynamika ? Natomiast po wypięciu z gniazdka jest głośny strzał z kondensatorów.

Wygląda również na to, że to jednorazówka. Nie ma nawet jak wymienić np zepsuty głośnik bez uszkodzenia tej cienkiej  metalizowanej plastikowej obręczy wokół niego.

Moim zdaniem szkoda więc kasy na taki sprzęt. Zwłaszcza że chyba całkiem niezły nowy zestaw np Yamaha 202 + Indiana line nota wychodzi za te same pieniądze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

A nie chciałbyś jeszcze przetestować AudioPro A38 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a38.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiApuCrBhAuEiwA8VJ6Jsg8LTyt3NWIGr77Nx4bFZU_a1hunQPY7-Azwq-1vqeq-DGwsZ4pBxoC2ZQQAvD_BwE 

To jest odpowiednik pod względem wielkości ale z dużo lepszym wyposażeniem :)

ym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

A nie chciałbyś jeszcze przetestować AudioPro A38 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a38.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiApuCrBhAuEiwA8VJ6Jsg8LTyt3NWIGr77Nx4bFZU_a1hunQPY7-Azwq-1vqeq-DGwsZ4pBxoC2ZQQAvD_BwE 

To jest odpowiednik pod względem wielkości ale z dużo lepszym wyposażeniem :)

ym?

Uważam że AudioPro to bardzo słaby wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wspomniane Audio Pro jest nieco szersze (a po tych Argon audio widzę że muszę celować w szerokość najlepiej do 17cm i wysokość max 86cm, a najlepiej ok 74cm). Ponadto te Audio Pro są aż o 1/4 droższe, co sprawia, że w niższych cenach znajdą się może nawet lepsze zestawy z biernymi kolumnami. Tyle że nie białe.

Nie ma problemu. Po nowym roku rozbiorę starą wieżę Philipsa. Wyjmę niezbędną elektronikę, dodam do tego streamer, przerobię kolumny na wąskie i proste (zostało mi trochę szerokich i grubych paneli podłogowych oraz płyty meblowej z akrylem). To będzie mniejszy zestaw.

Później przyjdzie czas na stare Altony 80, ale to już będzie robota w zupełnie innej technologii. Piękne drewno z grubą i idealnie gładką powłoką (w satynie). Kształt coś jak wydłużony i spłaszczony  kieliszek do koniaku. Podstawy z grubego,  polerowanego aluminium.

W obu konstrukcjach niskotonowy będzie z boku.

Postanowiłem zrobić to samodzielnie ponieważ z tego co widziałem w obu salonach (top hi-fi we Wrocławiu oraz Q21 w Pabianicach) to dopiero kolumny powyżej 50tys za sztukę spełniają moje oczekiwania odnośnie wyglądu. A i to nie wszystkie. Kupować więc coś nawet za 5-10tys zupełnie nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...