Skocz do zawartości

Combo- komputer, telewizor, radio pod jeden zestaw kolumn


Castelano

Recommended Posts

Dzień dobry,

proszę Państwa o pomoc i wskazówki w poniższym temacie, bo ja, bez owijania w bawełnę, jestem zielony.

Posiadam telewizor TCL 55C645. Chciałbym do niego podłączyć komputer stacjonarny (najprawdopodobniej przez HDMI).

Chciałbym, aby dźwięk z telewizora był przekazywany na kolumny jak również dźwięk z komputera, gdy go używam, również był odtwarzany przez kolumny.

Zastanawiam się, jaki sprzęt powinienem kupić (amplituner, wzmacniacz, może jakaś wieża hi-fi? oczywiście kolumny ). Dodam, że często słucham radia więc jakiś dab+ i radio internetowe byłoby mile widziane w tym sprzętecie, nie obraziłbym się jakby się wybudzało po otrzymaniu sygnału z tv. Kolumny raczej na szafkę, na podłogowe nie mam przestrzeni.

Nie jestem audiofilem, z tv korzystam rzadko. Znajdę jakiś sensowny zestaw w przedziale 1,5-2k?

Edytowano przez Castelano
Uzupełnienie danych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mógłbyś zacząć kompletowanie od prostego DAC, na przykład Topping D10s. Możesz do niego podłączyć komputer przez USB i będzie on wykrywany jako karta dźwiękowa, będzie też uruchamiał się automatycznie z komputerem. Następnie szukasz do niego wzmacniacza z wbudowanym DAC z wejściem optycznym żeby podłączyć TV, ale tutaj niestety będzie problem z automatycznym uruchamianiem, będziesz musiał wzmacniacz uruchamiać ręcznie.

Alternatywnie wiem że Topping ma fajny wzmacniacz w ofercie, który spełnił by Twoje oczekiwania. Zerknij na niewielki wzmacniacz klasy D Topping MX3s, możesz do niego podłączyć komputer po USB, TV po kablu optycznym i z tego co pamiętam możesz go ustawić tak żeby uruchamiał się automatycznie z komputerem i z telewizorem po otrzymaniu cyfrowego sygnału. Pozostanie Ci tylko dobór kolumn, w Twoim budżecie to chyba najlepsza opcja. Testowałem go jakiś czas temu  i jest to bardzo fajne, niewielkie urządzenie z wieloma możliwościami i bardzo przyzwoitym dźwiękiem, na prawdę polecam.

Do tego już tylko kolumny, ale to już trzeba więcej informacji od Ciebie, na jakim metrażu ma to grać? Czy wystarczą kolumny podstawkowe, jakiej słuchasz muzyki, itd. Tutaj branża czy forumowicze na pewno pomogą Ci w doborze.

Jeszcze kwestia radia internetowego... polecałbym w tej konfiguracji korzystać wtedy z kompa, a z czasem dołożyć i dokupić streamer do zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś pokroju Amplituner Yamaha MusicCast RX-V4A (wiem, z moim budżetem tylko używka) nadawałoby się do moich wymagań?

W ramach uzupełnienia:

- telewizor będzie używany jako monitor,

- interesują mnie jedynie kolumny podstawkowe, ze względu na miejsce (a raczej jego brak). Metraż około 20 metrów, odległość odsłuchu około 2.5 metra. Słucham głownie rocka i piosenek dla dzieci :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Castelano napisał:

A coś pokroju Amplituner Yamaha MusicCast RX-V4A (wiem, z moim budżetem tylko używka) nadawałoby się do moich wymagań?

Nie jestem pewien co do automatycznego uruchamiania, ale amplituner posiadający HDMI może mieć taką możliwość, musiałbyś dopytać przy zakupie.

Jak zdecydujesz się na wzmacniacz/amplituner to wtedy będzie można pomyśleć o doborze kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby to było jak najprostsze rozwiązanie, najlepiej w jednym urządzeniu. Nie można pod taki lub podobny amplituner podpiąć tylko dwóch kolumn?

Propozycja kolegi Luk Pl z pewnością ma sens pod względem technicznym, ale dla mnie to już się robi 3 oddzielne urządzenia (uwzględniając radio). Pomijając kwestie estetyki, bo mi osobiście ten Topping średnio się widzi na komodzie w salonie (pierwsze moje skojarzenie- wygląda jak radio CB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Też jestem zielony i nie jestem audiofilem, ale dorzucę coś od siebie :)

Jakiś czas temu też zakładałem tutaj temat w celu poszukiwania zestawu combo pasywnego (wzmacniacz, kolumny, streamer itp.) : tv, muza, streaming, gramofon. Pokój 17-18 metrów.

Miałem już praktycznie swoje typy (Wiim, saxo5), ale poszedłem całkiem w inną stronę: kolumny aktywne.

Wybrałem QA M20 HD: link do strony producenta

Zaznaczę, że nie byłem na żadnym odsłuchu (trochę nieodpowiedzialne wiem), bazowałem na opiniach, recenzjach.

Budżet trochę większy niż założyłeś w swoim poście (2.6k PLN), i nie wiem czy ogarniesz na nich to wzbudzanie (tv, komputera)

Ja mam TV podłączone poprzez złącze optyczne: ściszanie pilotem od kolumn. Jako alternatywa dla soundbara zdają egzamin celująco.

Muzyka streaming spotify: jestem zadowolony, mogę nacieszyć się swoją muzą (głównie rock, czasami rap) w trochę innym wydaniu niż głośniki z demobilu lub TV.

Póki co radość z QA trwa ~2 tygodnie, ale na ten moment spełniły moje oczekiwania, uniwersalne, cieszą ucho. Mają napakowane trochę wejść (RCA, 3,5mm, USB, sub), więc komputer też podepniesz.

Oczywiście idąc w kolumny aktywne kasujesz sobie możliwości rozbudowy zestawu w przyszłości.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...