Skocz do zawartości

Buczenie w głośniku po podłączeniu z Cinch do jack audio


Poul12

Recommended Posts

Witam, przepraszam z góry jeśli to nie jest właściwa sekcja do tego typu pytań, ale szczerze nie wiem gdzie zapytać. Chodzi o to, że przy podłączeniu z dekodera TV do monitora samego dźwięku przez kabel cinch x3 poprzez przejściówkę na jack audio to głośniki delikatnie buczą. Jakby dudnią. Coś na wzór bicia serca. Jaki może być problem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Poul12 napisał:

Witam, przepraszam z góry jeśli to nie jest właściwa sekcja do tego typu pytań, ale szczerze nie wiem gdzie zapytać. Chodzi o to, że przy podłączeniu z dekodera TV do monitora samego dźwięku przez kabel cinch x3 poprzez przejściówkę na jack audio to głośniki delikatnie buczą. Jakby dudnią. Coś na wzór bicia serca. Jaki może być problem? 

Cześć

Problem może tkwić w samej przejściówce, może jest i uszkodzona. Masz drugą sztukę do sprawdzenia?

Wcześniej działało bez zarzutu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innej przejściówki. To było pierwsze podłączenie, więc działa tak od początku. Myślę, że to nie wina przejściówki, bo jak podłącze bezpośrednio samym kablem aux jack 3.5mm z głośnika do wyjścia av w dekoderze jest to samo. Dźwięk przesyła, ale dudni. A jak podłącze do wejścia audio w monitorze czy bezpośrednio samym kablem aux czy przez chinche i przejściówkę to nic nie dudni, ale jest tylko mono. Dekoder ma wyjście optyczne S/Pdif i myślę, że tak będzie lepiej podłączyć dźwięk. Tylko muszę kupić konwerter DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można temat zamknąć. Nie wiem jaka jest przyczyna dudnienie, podejrzewam, że kabel cinch, który przesyła że źródła AV też obraz daje jakieś zakłócenia z tego powodu, że nie przesyła tylko samego dźwięku. Kupiłem DAC i przesyłam teraz sam dźwięk skonwertowany z cyfrowego Toslink na analogowy aux i śmiga, że hej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Poul12 napisał:

Myślę, że można temat zamknąć. Nie wiem jaka jest przyczyna dudnienie, podejrzewam, że kabel cinch, który przesyła że źródła AV też obraz daje jakieś zakłócenia z tego powodu, że nie przesyła tylko samego dźwięku. Kupiłem DAC i przesyłam teraz sam dźwięk skonwertowany z cyfrowego Toslink na analogowy aux i śmiga, że hej. 

I dźwięk jest zdecydowanie lepszy prawda? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Poul12 napisał:

Tak, ale pod warunkiem, że używa się dobrego kabla. Bo na cieniutkim kabelku, który był dołączony do konwertera, to jakość nie powalała. 

Przeważnie tak robią producenci, nawet w drogim sprzęcie. 

Do telefonów też już nie dają ładowarek 😉

Jaki dac wybrałeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...