Skocz do zawartości

Skoda Citigo 2013 glosniki do radia


Edwin Burek

Recommended Posts

Hej. Mam glosniki srednio-nisko tonowe 6ohm i polutowalem kabelki i przeciagnalem je ladnie elegancko przez caly kokpit. Problem mam natomiast taki, ze nie mam jak podlaczyc tych kabelkow, a piny na tylne glosniki nie dzialaja. Nie wiem ile ohm maja te przednie glosniki i czy nie bedzie problemu jesli podlacze te tylnie do przednich, bo jak podlaczam moje tylne do przednich glosnikow to te tylne dzialaja. Mam standardowe radio z skody. Czy te tylne piny sa jakos zaprogramowane, zeby nie dzialaly? Jak to naprawic? Czy ewentualnie moge podlaczyc dwa tylne glosniki do tych samych pinow co przednie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się podpinać dodatkowych głośników pod przednie (możesz doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza) nie wspominając o tym że strasznie popsujesz sobie scenę w aucie, jakie radio? Model? Są piny w kostce? Często na radio jest naklejka z opisem wyprowadzeń..

W ogóle gdzie te glosniki zamontowałeś w tylnej desce?

Skup się na przednich drzwiach, maty, lepsze glosniki i radio z procesorem lub wzmacniacz z dsp

W każdym innym przypadku nie mają takie zabiegu żadnego sensu..

Jak chcesz poprawić ilość niskich tonów (tanim kosztem) to kup choćby jakikolwiek mały aktywny subwoofer

 

A jak chcesz na poważnie audio w aucie się zająć to tak jak pisałem wyżej najpierw trzeba zrobić drzwi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach radia czy tylne głośniki nie są wyłączone lub wyciszone (np balans, przód/tył). Z autopsji wiem, że bardzo dużo do jakości dźwięku wnosi wygłuszenie drzwi. Możesz się mocno zdziwić jak dużo. Dokładanie dodatkowych głośników chyba mija się z celem, zwłaszcza, że masz fabryczne radio. Wygłuszenie drzwi to nie jest wielki koszt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek_86 napisał:

Nie powinno się podpinać dodatkowych głośników pod przednie (możesz doprowadzić do uszkodzenia wzmacniacza) nie wspominając o tym że strasznie popsujesz sobie scenę w aucie, jakie radio? Model? Są piny w kostce? Często na radio jest naklejka z opisem wyprowadzeń..

W ogóle gdzie te glosniki zamontowałeś w tylnej desce?

Skup się na przednich drzwiach, maty, lepsze glosniki i radio z procesorem lub wzmacniacz z dsp

W każdym innym przypadku nie mają takie zabiegu żadnego sensu..

Jak chcesz poprawić ilość niskich tonów (tanim kosztem) to kup choćby jakikolwiek mały aktywny subwoofer

 

A jak chcesz na poważnie audio w aucie się zająć to tak jak pisałem wyżej najpierw trzeba zrobić drzwi

Mam standardowe radio jakie montowane jest w Skodzie Citigo, VW UP, Seat Mii w starszych generacjach. Mam 4 wolne piny na glosniki tylne w tym radiu. Dwa piny plus minus na prawy tylny i tak samo dwa plus minus na lewy tylny. Nie posiadam zadnej opcji w radiu, ktora wycisza tylne glosniki. Jedynie co to ustawienie BAL na prawo lewo. Co moze byc problemem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Edwin Burek napisał:

Mam standardowe radio jakie montowane jest w Skodzie Citigo, VW UP, Seat Mii w starszych generacjach. Mam 4 wolne piny na glosniki tylne w tym radiu. Dwa piny plus minus na prawy tylny i tak samo dwa plus minus na lewy tylny. Nie posiadam zadnej opcji w radiu, ktora wycisza tylne glosniki. Jedynie co to ustawienie BAL na prawo lewo. Co moze byc problemem?

Gdyby była możliwość podłączenia miałbyś funkcje fader. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...