Skocz do zawartości

Gniazda głośnikowe w Technics


Recommended Posts

Cześć,

nabyłem stary używany wzmacniacz Technics. Nie mogę sobie poradzić ze złożeniem zestawu, aby grał równo i chcę zacząć od kabli, abym miał pewność, że nie popełniłem tutaj żadnego błędu. 
Nie potrafię nigdzie znaleźć praktycznych informacji dotyczących gniazd głośnikowych, których zdjęcie załączam. Proszę Was o poradę w trzech poniższych kwestiach:

- czy jest jakaś dedykowana grubość kabla głośnikowego do takich gniazd (chodzi mi o nieużycie np. za grubego, żeby czegoś w środku nie uszkodzić)?;
- rozumiem, że w przypadku takich gniazd kabel po prostu wprowadza się do otworu - w sensie nie ma jakiś dedykowanych wtyków / zakończeń?;
- ile więcej kabla niż długość tej zewnętrznej przekręcanej części gniazda powinienem założyć, że jest potrzebna do wprowadzenia do wzmacniacza? 

Pozdrawiam

 

technics.png.a6fa1a50736ee6bf900f1d9af396521f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reszta napisał:

Dziękuję za podpowiedź :)

Okazało się, że problem niestety jest po stronie nowego nabytku - wzmacniacz na niższych poziomach głośności po 2-3 minutach odsłuchu wycisza się i dopiero zwiększenie poziomu głośności przywraca dźwięk.

Dziwne zachowanie. 

Poproś moderacje o przeniesienie tego tematu do działu diy. 

Tam na pewno ktoś ci doradzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...