Skocz do zawartości

Reszta

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Reszta

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Reszta

  Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

  Pierwsze co usłyszałem, to zdecydowanie większą głębię w stosunku do niższego modelu. To było jak pstryknięcie palcami i już wiedziałem, że decyzja była trafna... . Niskie tony, które już wcześniej wydawały się dobre, są jeszcze lepsze. Nie ma na przykład porównania w przypadku brzmienia gitary basowej. Dodatkowo łatwiej jest wychwycić więcej smaczków w utworach, podczas pierwszej godziny usłyszałem dwa "nowe" szczegóły w kawałkach. Poza większą szczegółowością zyskała również precyzja, został wyeliminowany ten "szum", o którym pisałem. Nie mam wątpliwości, że było warto. Bardzo dziękuję osobom zaangażowanym w temat. Pomogliście mi.
 2. Reszta

  Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

  Zamówiony rozmawiałem ze sprzedawcą, sprzęt powinien być jutro. Dam znać jak wrażenia i różnice... wzmacniacze będzie różnić 8-krotność ceny.
 3. Reszta

  Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

  Jest dostępny z miesięczna gwarancja model 700es za 1200. Kusi mnie bardzo
 4. Reszta

  Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

  Poszukiwania trwają... natomiast mam pytanie o wzmacniacze Sony serii 7XXES. Czy warto do nich nieco dołożyć? Mogłyby stworzyć udany duet z moimi AE?
 5. Reszta

  Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

  W porządku, czyli Rotele i ewentualnie wyższe Sony - rozpoczynam rekonesans. W międzyczasie zrodziło mi się pytanie o dwa wzmacniacze: HK 980 i MF E11/E10 - czy one mogłyby pasować, czy też ze względu na ich charakterystykę nie będzie to dobry kierunek?
 6. Reszta

  Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

  Przy Sonym pasują mi niskie tony i to co w tym zakresie wyciąga z tych monitorów (od początku było to dla mnie zaskakujące, gdzie to się mieści). Tego stracić bym nie chciał, a jeśli da się temu nadać jeszcze trochę głębi, to chętnie. Wydaje mi się, że mój obecny zestaw nie radzi sobie przy szybkich, zgiełkowatych kawałkach - to chciałbym poprawić. Pojawia się wtedy bałagan i w moim odczuciu szum (zarówno przy odtwarzaniu z płyty, jak i z sieci). Oczekuję więc poprawy precyzji od nowego wzmacniacza. Jeśli przy okazji będzie można sprawić, że dźwięk stanie także nieco bardziej żywy, uchwytny, to byłoby to mile widziane. Natomiast nie jestem przekonany, czy zbyt dużo nie narzucają same kolumny i nie jest to koncert życzeń
 7. Reszta

  Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

  Nie będę dublował tematu... Witam serdecznie, przeglądam Wasze forum od dłuższego czasu, ale jeszcze nie miałem okazji zakładać tematu, bo... wszystkie informacje potrafiłem znaleźć. Z kolei sam wiedzę mam niewielką, więc nie doradzam. Teraz jednak nastał czas, aby poprosić o wsparcie. Zatem mam: głośniki - Acoustic Electric Aegis Evo One, na standach dociążonych; kable - Alphard Da Vinci SL-10; DAC - Fiio D03; źródło - tymczasowo płyty odtwarzane są przez Play Station 3, a często idzie też youtube ze smart TV; pokój - 22 m2; muzyka... heh - rock polski (Pidżama Porno, Strachy na Lachy, ...), muzyka instrumentalna (Apocalyptica, Explosions in th Sky, soundtracki z filmów i gier, ...), szeroko pojęty metal (ACDC, stara Metallica, Rage Against the Machine, Nirvana, Disturbed, Slipknot, ...), a na imprezach pop, techno, trance. Proszę Was o poradę dotyczącą wzmacniacza. Może kosztować 500 zł, a może kosztować 1200 zł... oczywiście używany. Aktualnie służy mi Sony F419R.
 8. Reszta

  Dzięki za pomoc!

  Witam ponownie, wszystko do mnie dotarło i mogę śmiało napisać, że efekt jest zacny - oczywiście biorąc pod uwagę budżet. Jestem pod dużym wrażeniem możliwości tych monitorków, a przypuszczam, że przy lepszym wzmacniaczu i dobrym odtwarzaczu CD jeszcze mnie zaskoczą :) Tylko jedno pytanie mi się nasuwa dotyczące tego systemu. Dwa razy już mi się zdarzyło, że prawy głośnik milknął i po przestawieniu pokrętła odpowiedzialnego za balans lub pokrętła wyboru głośników (A, B albo A+B) wszystko wracało do normy. Czy winny może być wzmacniacz? Pozdrawiam!
 9. Reszta

  Dzięki za pomoc!

  Witam wszystkich, chciałem podziękować użytkownikom tego forum. Głównie dzięki Waszej wiedzy oraz opisanym tutaj odczuciom dot. sprzętu udało mi się skompletować pierwszy zestaw stereo. Tylko sporadycznie musiałem posiłkować się wiadomościami z dwóch innych miejsc. To, że muzyka może brzmieć inaczej odkryłem w 2009 roku zajmując się car audio. Stworzyłem wtedy rozsądny zestaw zbudowany na używanym sprzęcie i nowych kablach oraz oczywiście solidnemu wygłuszeniu auta. Wtedy najwięcej "własnego" czasu spędzałem w samochodzie i to rozwiązanie dobrze się sprawdzało do 2012 roku. Potem sprzedałem auto i miałem przerwę z realizowaniem inwestycji w kierunku audio, aż do 2014 roku, gdy z powodu braku miejsca kupiłem głośnik H/K Onyx Studio. To urządzenie zaskoczyło mnie swoimi możliwościami, w tamtym okresie przesłuchałem wiele głośników przenośnych i wg mnie żaden oprócz niego nie potrafił zabrzmieć lepiej niż przeciętne głośniki komputerowe (łącznie z Bose, nad którego możliwościami układano w internecie peany). Był to bodziec do zgłębiania tematu, tym razem zestawy domowe... Po odłożeniu kwoty na te przyjemności oraz po zwiększeniu powierzchni życiowej trafiłem tutaj. Jedną z pierwszych rzeczy, jakich się od Was dowiedziałem w listopadzie 2015 roku, było to, że potrzebuję stereo, a nie kina domowego jak myślałem wcześniej :) Na początku chciałem zostać właścicielem H/K BDS 480, potem miał być solidny zestaw stereo, a potem uzbierana kasa musiała zostać przeznaczona na coś innego i została tylko jej resztka. W sferze marzeń pozostały zestawy m. in. złożone z kolumn Castle i trzeba było znaleźć alternatywę. Praktycznie za nic stałem się posiadaczem Sony F419 R i siłą rzeczy został on bazą. Kupiłem do niego AE Aegis Evo One, solidne standy, blu tack, kable Alphard Da Vinci 2x4mm. Jestem bardzo ciekawy połączenia tego Sony z AE, a kurier jeszcze w drodze :) Muzyka będzie póki co odtwarzana z PS3, a telewizor będzie się łączył ze wzmacniaczem poprzez Fiio D03. Kable RCA wykonane z kabla koncentrycznego o impedancji 75 Ohm, a kabel optyczny to zwykły kabel... Wszystko zostanie ustawione w pokoju 20-metrowym. Temat akustyki zgłębiłem i jestem spokojny. Użytkować zestawu będzie cała rodzina, więc rozbrzmi w domu niemalże wszystko, poza disco-polo. Podsumowując - dzięki! A czy mi się spodoba dźwięk, to jeszcze napiszę :) Pozdrawiam!
×