Skocz do zawartości

Interfejs audio, gitara elektryczna i głośniki komputerowe


Mokebe

Recommended Posts

Witam, planuje zakup gitary elektrycznej Ibanez GRG121DX oraz interfejsu audio Focusrite Scarlett Solo 3rd. Posiadam głośniki komputerowe Edifier R1600TIII, na których chciałbym mieć odsłuch. Czy pomoże mi ktoś w jaki sposób należałoby taki zestaw połączyć? Konkretnie to głośniki do interfejsu, do którego wyjścia i jakimi kablami. Oprócz tego posiadam wzmacniacz JVC AX211, który pracuje stereo z monitorami RADIOTEHNIKA S-50B. Chciałbym również móc podłączyć wzmacniacz do interfejsu Scarlett zamiast głośników Edifier tak aby dźwięk gitary słyszalny był na Radiotehnikach. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowano przez Mokebe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarlett ma tylko pojedyncze wyjścia TRS, a Edifier tylko wejścia RCA i tu jest sprawa prosta. Podobnie jest w przypadku podłączenia interfejsu do wzmacniacza, który również posiada wejścia RCA. Wystarczy zatem podwójny przewód TRS <-> RCA do podłącznia interfejsu do głośników aktywnych lub do wzmacniacza.

Pozostaje jeszcze problem zasilenia interfejsu. Nie wiem czy wystarczy samo zasilenie poprzez USB-C czy też musi być interfejs podłączony do komputera z odpalonymi sterownikami, aby interfejs działał. Moje przelotne doświadczenie z interfejsami Focusrite podpowiada mi, że konieczny jest komputer, samo zasilenie nie wystarczy, ale mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście posiadam komputer stacjonarny jak i laptopa, nie napisałem o tym, wydawało mi się to oczywiste :) interfejs będzie podłączony do komputera, pozostaje kwestia doboru programu pod Windows. Polecasz jakiś darmowy ewentualnie płatny warty uwagi? Rozumiem, że pojedynczy kabel TRS- RCA wlatuje w interfejsie pod Line output left a w głośnikach pod AUX in L oraz analogicznie Line output right pod AUX in R. Przy zmianie głośników na wzmacniacz analogicznie to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mokebe napisał:

Oczywiście posiadam komputer stacjonarny jak i laptopa, nie napisałem o tym, wydawało mi się to oczywiste :) interfejs będzie podłączony do komputera, pozostaje kwestia doboru programu pod Windows. Polecasz jakiś darmowy ewentualnie płatny warty uwagi? Rozumiem, że pojedynczy kabel TRS- RCA wlatuje w interfejsie pod Line output left a w głośnikach pod AUX in L oraz analogicznie Line output right pod AUX in R. Przy zmianie głośników na wzmacniacz analogicznie to samo?

Nie potrafię polecić oprogramowania, bo nie używam żadnego; to nie moja bajka.

Z głośnikami i wzmacniaczem tak jak piszesz.

P.S. Pisałem o zasilaniu lub konieczności podłączenia do komputera, ponieważ niektóre interfejsy zadowalają się samym zasilaniem, komputer może być wyłączony.

Edytowano przez Highlander_now
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...