Skocz do zawartości

Highlander_now

Uczestnik
  • Zawartość

    474
  • Dołączył

  • Ostatnio

O Highlander_now

  • Urodziny 29.02.1960

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Poland

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Dosyć młoda klasyka w najnowszej wersji. Płyty jednostronne. Druga strona to grafika. Różni się dość poważnie od tradycyjnych "picture disk".
  2. Bardzo dobra wkładka jak na swoja cenę, niestety wymaga bardzo precyzyjnego ustawienia.
  3. Wydaje mi się, że to audiofile tworzą tematy i kreują rzeczywistość, np. słysząc różnice pomiędzy kablami ethernetowymi.
  4. Nie pozostawiając Mistrza. Repertuar to Suity Francuskie, wykonawca to Murray Perahia.
  5. Ciągle w klimacie J. S. Bacha i fortepianu. Do tego Víkingur Ólafsson z wyborem utworów Mistrza. Można usłyszeć dynamikę fortepianu.
  6. Pytałem o gramofony tangencjalne, w ich przypadku to nie jest takie oczywiste.
  7. Na piątkowe popołudnie dwaj klasycy. J. S. Bach i Goldberg Variations w wykonaniu Vikingura Ólafssona. oraz dwie symfonie W. A. Mozarta, 40 i 41 w wykonaniu Berlińczyków pod dyrekcją Karla Böhma. Do obu wykonań jak i nagrań nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń.
  8. Szczoteczka z włosia koziego bardzo dobra do mycia, pewnie do kurzu także. W ogóle w myjkach do winyli stosuje się kozie włosie. Jest dedykowany. Technics_Template.pdf
  9. Wracając do mego Mocarza Muzyki, J. S. Bacha i jego kultowego dzieła Die Kuns der Fuge. Dziś na talerzu wyjątkowy egzemplarz i to z kilku powodów. Po pierwsze wykonawca The Academy Of St. Martin-in-the-Fields, po drugie dyrygent Sir Neville Marriner, po trzecie samo wydanie. Posiadam dwa, jedno wydanie europejskie, pochodzące z Holandii, drugie z kraju dalekiego, Japonii. Dziś to drugie. Zachowane w idealnym stanie od roku 1975.
  10. Płyta testowa bardzo się przyda, a wręcz będzie niezbędna gdy dobierzemy odpowiednią wkładkę oraz posłużymy się ustawieniami przewieszenia i VTA dla bardziej zaawansowanych szlifów. Pozwoli ocenić naszą pracę. Polecam płytę firmy Tacet. Do wycierania kurzu, czasem trzeba to zrobić zwilżonym welurem, są takie szczoteczki choćby AT. Nie polecam szczoteczek karbonowych i innych syntetycznych. włosie pęka i zostaje w rowku. Piszę czasem, ponieważ dobrze umyta i włożona do odpowiedniej koperty płyta jakoś specjalnie się nie elektryzuje i zazwyczaj wystarczy suchy welurek do zebrania kilku drobinek kurzu. Nakładka dociskowa to wg mnie zbędny gadżet w dodatku obciążający ponad wyliczony ciężar talerza, łożysko. Koperty stosuję dwojakiego rodzaju. Papierowo (110g papier) polipropylenowe - tworzywo bezpośrednio przy płycie to bardzo ważny czynnik mogący powodować tzw. zeszklenie winylu - nieodwracalne zniszczenie płyty. Do bardziej cennych płyt stosuję koperty czterowarstwowe, trzy warstwy polipropylenu i warstwa papieru ryżowego. Myjkę od lat stosuję ręczną firmy Analogis, nie polecam firmy Knosti. Do zastosowań detalicznych w zupełności wystarcza. Płyn do mycia przygotowuję sam z wody destylowanej cz.d.a (Czysta Do Analiz) i izopropanolu, również cz.d.a. 4 części wody plus 1 część izopropanolu plus jeden koreczek od buteleczki Fotonalu na litr mieszaniny. Jednorazowo nie myję więcej jak 5 płyt, bardzo brudnych w ogóle nie nabywam. Po umyciu 5 płyt płyn filtruję przez sączek twardy (wolny) jakościowy - oddzieli wszystkie zanieczyszczenia stałe, nawet najdrobniejsze.
  11. Spoza legend dodam, że dana wkładka może różnie grać na różnych egzemplarzach tego samego modelu gramofonu z powodu o jakim wspomniałem. Ba mało tego dana wkładka będzie inaczej grać na tym samym gramofonie na starcie używania i po kilku dniach używania. To się daje zmierzyć. Taka praca przed płytą testową zajmuje godzinkę, jak nie więcej. Niewiele osób w ogóle sobie z tego zdaje sprawę, jeżeli słyszeli o płytach testowych i którą wybrać.
  12. Powtórzę, bo widzę że jest to pomijane. Mata nie ma żadnego wpływu na dźwięk z wkładki jedynie na ilość zakłóceń przenoszonych na płytę i tym samym na wkładkę. Jeżeli ktoś jest innego zdania to proszę o opisanie fizyki tych zjawisk.
  13. Drobna uwaga. To nie gramofon gra. Jedyną funkcją gramofonu jest obracanie płyty. Jego zasługą w produkowaniu dźwięku jest wprowadzanie mniejszej lub większej ilości zakłóceń. Gra wyłącznie wkładka, zawsze i w każdym gramofonie. To jaki dźwięk słyszymy z danego gramofonu jest wyłącznie zasługą wkładki oraz tego jak jest ona ustawiona, czy mniej czy bardziej prawidłowo.
  14. Z tą Teslą to już przesadził.
×
×
  • Utwórz nowe...