Skocz do zawartości

Subwoofer Q Acoustics 3060s i alternatywy do KD


Qba25

Recommended Posts

Witam zacne grono w Nowym Roku, życząc wszelkiej pomyślności.  W sumie życie jest jak głośniki: jak nie masz wielkich oczekiwań, to się nie rozczarujesz 😉

A teraz poważnie: 

Chciałbym uzupełnić zestaw kina domowego wymieniając namiastkę subwoofera, na coś lepszego brzmieniowo i dopasowanego stylistycznie do reszty. Obecnie gra u mnie zestaw Q Acoustics Cinema Pack 5.0 3050i, napędzane amplitunerem Yamaha RX-A880 (układ 5.1.2, z dwoma dodatkowymi głośniczkami na suficie). Jeśli chodzi o stereo nie ma sprawy (zresztą do stereo mam osobny zestaw), natomiast w kinie przydało by się coś wzmacniającego efekty "z dołu". Układ pomieszczenia jest na załączonym schemacie (zapomniałem zaznaczyć okna po lewej), a ponieważ to poddasza, na małym obrazku zaznaczyłem jak wyglada pomieszczenie z boku (skosy). Przez całą szerokość ciągnie się belka sufitowa, za którą schowany jest ekran. Powierzchnia to około 25 metrów, drewno na suficie i jednej ścianie, dywan i nieregularna cegła tworzą nienajgorszą akustykę. Naturalnym pomysłem było uzupełnienie zestawu o subwoofer Q Acoustics, ale nie znajduję o nim opinii. Kolorystycznie (do kolumn i pomieszczenia) najbardziej pasowałby mi kolor orzech i pochodne.

Moje pomysły: 

1. Q Acoustics 3060s 

2. Heco Victa Prime SUB 252 A 

3. Magnat Alpha RS 12 

i rozwiązanie 4. Olać trzy powyższe i kupić używanego Magnata 302A oszczędzając sporo kasy. 

Starego 302A kojarzę z niskim zejściem, ponoć RS 12 jest lepszy, bo szybszy, Heco (po zdjęciu maskownicy) wyglada bardzo podobnie do podłogówek, a Q Acoustics pasuje jak ulał. 

Pomysły / porady mile widziane.

IMG_0413.JPG

IMG_2025.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Z tych modeli RS12

Też mi się tak wydawało, po różnych lekturach. W niemieckich testach dobrze go oceniali, podobnie jak mniejszego RS8. Wypadało by posłuchać, tylko czasu brakowało. 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

QAcustic ma fajny model ale to drożej QB12 albo REL HT1003

QB12 był wysoko oceniony przez whathifi, ale podobnie jak REL, to już drożej, w przypadku QB12 prawie dwa RS12...

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ta Yamaha się tam przegrzewa. Weź to pod uwagę.

Dzięki, za zwrócenie uwagi. Normalnie chyba nie ma problemu (ma 3-4 cm luzu z góry, bez tylnej ścianki), ale chłopaki władowali tam swoje gry i dlatego straciła na luzie z boków. W każdym razie przyjrzę się temu.

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

z tych tańszych do kina Rs12 Ci spasuje.

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2024 o 08:43, Qba25 napisał:

Też mi się tak wydawało, po różnych lekturach. W niemieckich testach dobrze go oceniali, podobnie jak mniejszego RS8. Wypadało by posłuchać, tylko czasu brakowało. 

Tani solidny model. Tego mozna kupować w ciemno

Dnia 4.01.2024 o 08:43, Qba25 napisał:

QB12 był wysoko oceniony przez whathifi, ale podobnie jak REL, to już drożej, w przypadku QB12 prawie dwa RS12...

Prawda. Odnosiłem siętylko do tego modelu Slim od QA. Bo on jednak odstaje.

Dnia 4.01.2024 o 08:43, Qba25 napisał:

Dzięki, za zwrócenie uwagi. Normalnie chyba nie ma problemu (ma 3-4 cm luzu z góry, bez tylnej ścianki), ale chłopaki władowali tam swoje gry i dlatego straciła na luzie z boków. W każdym razie przyjrzę się temu.

4 cm to też mało. To jest tak. Rok, dea wytrzyma. Potem się zaczną problemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...