Skocz do zawartości

Kolumny do Loxjie a40


buli313

Recommended Posts

Witajcie

Szukając zestawu do nagłośnienia mojego tv (czasem muzyka) zdecydowałem się na zakup wzmacniacza plus kolumny (soundbar zdecydowanie odpadł po przesłuchaniu u znajomego i kilku innych w sklepach). Przeszukując internet trafiłem na Loxjie a40 i chyba się na niego zdecyduje (wymóg hdmi arc) chyba że jest coś lepszego w podobnym budżecie. Chciałbym prosić o pomoc w doborze kolumn  pod ten wzmacniacz, salon + otwarta kuchnia z jadalnią ok 55m2, kolumny będą ustawione po bokach telewizora. Chciałbym zmieścić się do kwoty ok 1tys i biorę pod uwagę sprzęt używany. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę budżet to musisz szukać czegoś lokalnie np na OLX. Zależenie od rozkładu masz duże pomieszczenie do nagłośnienia.

Tak realnie ten wzmacniacz będzie miał około 50W w 8 Ohmach i 107 w 4 Ohmach więc zależnie od tego jak głośno będziesz słuchał warto wybrać kolumny wysoko efektywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, buli313 napisał:

Mam możliwość zakupu Hitachi hs 310, będą dobre do tego wzmacniacza?

Ja osobiście nigdy nie słyszałem / nie widziałem ich na oczy ale widze,że lata produkcji to 1980 - 1982.

Może sprawdź czy jakiś serwis by im się nie przydał. Wątpię aby ktoś już sprawdził takie połączenie. A nie znalazłeś może Aurora 700  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomasz S. napisał:

 A nie znalazłeś może Aurora 700  ?

Niestety nie ma żadnych w pobliżu. Pewnie kupię te Hitachi na początek i zastanawiam się czy jest je sens podłączyć na kilka dni (zanim przyjedzie Loxjie) pod amplituner Yamaha htr 2866 który mam, ale jest napisane z tyłu 6 ohm a głośniki są 8 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...