Skocz do zawartości

Wymiana tylnych surround w kinie 5.1 na on-wall oraz propozycje na Atmos.


Carmion

Recommended Posts

Miałem kiedyś podobny dylemat, a konkretnie żona która powiedziała że nie ma mowy aby dipole klipscha wisiały na ścianie...a że nie chciałem odpuścić to... wkułem w ścianę r-5650 :) i z praktyki  powiem że te 70 czy 90 cm od.ucha nie przeszkadza, oczywiście kalibracja mocno je ścina ale i tak jest super 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Miałem kiedyś podobny dylemat, a konkretnie żona która powiedziała że nie ma mowy aby dipole klipscha wisiały na ścianie...a że nie chciałem odpuścić to... wkułem w ścianę r-5650 :) i z praktyki  powiem że te 70 czy 90 cm od.ucha nie przeszkadza, oczywiście kalibracja mocno je ścina ale i tak jest super 

Mi rozmiar kompletnie nie przeszkadza, ale jak głośnik wisi w przejściu to trochę słabo. Dlatego tylko chciałem zmienić. A głośnik przy uchu mi nie odpowiada. Bym wolał już powrócić do stereo. Bo tylko słyszałem lewy głośnik albo prawy. W zależności po której byłem stronie na kanapie. Żeby to grało dobrze to trzeba dać trochę przestrzeni dla kolumny.

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

RP 140  / 240 jeśli jeszcze są.

A na Atmosy Klipsch, Monitor audio albo taniej Heco.

 

A więc wybór padł na Klipsch RP 140D. Udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie. Są zgrabne. A q acoustics już znalazły nowego właściciela.

Wiosną/latem będzie remont to zrobię atmosy. Ale padnie na Heco, Dali lub Klipsch 😀 momentami mam pomysły nad monitor audio bronze FX na sufit 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Klipach zamontowany, udało mi się zrobić lekki skos. Efekt super. Wizualnie nie zagraca mieszkania no i efekty dobrze słychać i lepiej niż jakbym miał centralnie za głową. Tak to dźwięk "oddycha" 

Temat drugiego subwoofera i Atmos odpuszczam. W zupełności mi wystarczy jak jest ☺️ nie chcę bardziej "zagracać" salonu 

Więc zainwestowałem do pc w  zestaw ifi zen can + ifi zen dac signature V2, przewód ifi zbalansowany, dwa zasilacze ifi,  słuchawki HiFiMan HE-R9. 

P_20240124_130032_1.jpg

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Realnie lepiej w stosunku do QA?

Musiałem ustawić trochę wyżej Hz suba aby zgrać. 

Ja z q acoustics byłem zadowolony brzmieniowo, myślałem żeby nad czymś lepszym wymienić typu bowers 707, pylon diamond 15 ale dałem sobie spokój że względu na rozmiary. Teraz jest wizualnie fajnie i się nie rzuca w oczy tam głośnik.

Na szybko mogę napisać że Klipsch gra bardziej bezpośrednio jakby agresywniej. W kinie to może być fajne, ale do stereo bym nie poszedł w Klipsch. 

Tak z ciekawości q acoustics podłączyłem w zamkniętym pomieszczeniu 19m2 do sa30 w  i byłem zdziwiony jak one dobrze grają w porównaniu do focal Aria 926. Moim zdaniem są niedoceniane kolumny, grają równo, mają fajną kontrolę na basie. Ciekaw jestem jakby zagrał model 3050i. Ale w tych cenach co są to świetne kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...