Skocz do zawartości

Jak subwoofer


Rysiek1963

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc. Piszę ja- kompletny laik w sprawach audio i ja- starsza pani. Kupiłam amplituner Sony str-dh590. Posiadam zestaw głośników od kina domowego Sony  bdv - 4100. Na parametrach się kompletnie nie znam. Podłączyłam głośniki oprócz subwoofera, który ma przewód dwużyłowy plus- minus więc nie da się go podpiąć pod wejście chinch czy coś takiego. Podkreslam- piszę serio i oczekuję, że odpowiedzi będą też poważne. Jaki subwoofer dobrać do tego amplitunera, bo rozumiem że mój subwoofer z kina domowego był pasywny? Budżet mam skromny, ale tak z 500 zł wydam. Proszę potraktować mnie poważnie a co najważniejsze - odpowiedzieć zrozumiałym językiem. Z góry dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rysiek1963 napisał:

Czy taki sprzęt będzie dobry?

Subwoofer aktywny Koda SW-850 MKII 100 W

Subwoofer aktywny TAGA Harmony TSW-80 95 W

niestety linków do ww sprzętu nie da się przesłać

Chodzi mi o parametry ale też o możliwość podłączenie do amplitunera Sony

Szukałbym dalej, według specyfikacji schodzą tylko do 50 Hz. 

Takie parametry mają często malutkie monitorki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kw202 napisał:

Szukałbym dalej, według specyfikacji schodzą tylko do 50 Hz. 

Takie parametry mają często malutkie monitorki. 

Dziękuję za odpowiedź, a przede wszystkim za cierpliwość. Byłam w sklepie żółto-czarnym 🙂, gdzie kupiłam amplituner, ale nic mi nie  doradzili, nawet nie wiedzieli, jak podłączyć SW do amplitunera, bo nie mieli w sklepie takiego sprzętu. Nie bardzo rozumiem, o jakie monitorki panu chodzi, ale pewnie też nie ma sensu mi tłumaczyć. Myślałam, że najistotniejsza jest moc, ale ja się kompletnie nie znam na sprzęcie. Znalazłam droższy SW w żółto -czarnym🙂 sklepie:

Subwoofer YAMAHA NS-SW100BL

Ten schodzi do 25 Hz, ale moc RMS ma mniejszą, więc nie wiem. Poza tym dalej dochodzę, ale nie mogę dojść, jak połączyć taki głośnik z tym konkretnym modelem amplitunera, bo wyjście na SW ma jakieś nietypowe, więc też nie wiem, jakim kablem połączyć. Proszę o wyrozumiałość i dalej czekam na Pana pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 11:04, Rysiek1963 napisał:

Dziękuję za odpowiedź, a przede wszystkim za cierpliwość. Byłam w sklepie żółto-czarnym 🙂, gdzie kupiłam amplituner, ale nic mi nie  doradzili, nawet nie wiedzieli, jak podłączyć SW do amplitunera, bo nie mieli w sklepie takiego sprzętu. Nie bardzo rozumiem, o jakie monitorki panu chodzi, ale pewnie też nie ma sensu mi tłumaczyć. Myślałam, że najistotniejsza jest moc, ale ja się kompletnie nie znam na sprzęcie. Znalazłam droższy SW w żółto -czarnym🙂 sklepie:

Subwoofer YAMAHA NS-SW100BL

Ten schodzi do 25 Hz, ale moc RMS ma mniejszą, więc nie wiem. Poza tym dalej dochodzę, ale nie mogę dojść, jak połączyć taki głośnik z tym konkretnym modelem amplitunera, bo wyjście na SW ma jakieś nietypowe, więc też nie wiem, jakim kablem połączyć. Proszę o wyrozumiałość i dalej czekam na Pana pomoc. Pozdrawiam

Cześć, podłącz pod jedno z wyjść (subwoofer out) we wzmacniaczu. 

Kabelekiem rca (chinch) z pojedynczymi wtykami. 

https://allegro.pl/oferta/kabel-rca-rca-cinch-do-subwoofera-nakamichi-ofc-3m-10885176892

To tylko przykład. 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rysiek1963 napisał:

SW ma być po amplitunera do którego podpielam tv. Głośników do ampli podpielam 5. Potrzebny mi dobry dźwięk do oglądania filmów 

W zasadzie połączenie po kablu monofonicznym czincz załatwia już sprawę. Kluczowe będzie ustawienie tego subwoofera w docelowych warunkach. Dopiero wtedy będziesz w stanie usłyszeć, jakie zmiany zachodzą po przesunięciu w prawo, w lewo o 5 cm :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rysiek1963 napisał:

SW ma być po amplitunera do którego podpielam tv. Głośników do ampli podpielam 5. Potrzebny mi dobry dźwięk do oglądania filmów 

Jak do filmów to ok

Chodź wtedy szukał bym używanego Magnata

12 godzin temu, Rysiek1963 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Czy Subwoofer YAMAHA NS-SW100BL będzie odpowiedni do mojego amplitunera? Nie jestem melomanem, potrzeba mi pogłębić dźwięk z kina domowego w systemie 5.1

Jest ok, Szału nie ma.

Ale jest tani.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2024 o 14:33, Rysiek1963 napisał:

Bardzo proszę o pomoc. Piszę ja- kompletny laik w sprawach audio i ja- starsza pani. Kupiłam amplituner Sony str-dh590. Posiadam zestaw głośników od kina domowego Sony  bdv - 4100. Na parametrach się kompletnie nie znam. Podłączyłam głośniki oprócz subwoofera, który ma przewód dwużyłowy plus- minus więc nie da się go podpiąć pod wejście chinch czy coś takiego. Podkreslam- piszę serio i oczekuję, że odpowiedzi będą też poważne. Jaki subwoofer dobrać do tego amplitunera, bo rozumiem że mój subwoofer z kina domowego był pasywny? Budżet mam skromny, ale tak z 500 zł wydam. Proszę potraktować mnie poważnie a co najważniejsze - odpowiedzieć zrozumiałym językiem. Z góry dziękuję 

Dalej szukam, ostatnio taka oferta na Allegro: Numer oferty: 15021268346 -Subwoofer aktywny Teufel SONCEPT S + R 300 W. Co o tym sądizcie? Proszę o szybką odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...