Skocz do zawartości

Przewodowy headset do 800zł


Recommended Posts

Witam,

poszukuję upgrade-u headsetu w miarę rozsądnej cenie. Aktualnie korzystam z Cloud Alpha, które są podłączone po jacku do ALC3306 (ALC287 ?).
Słuchawki powinny być na kablu oraz (raczej) mieć budowę zamkniętą.

Ich głównym zastosowaniem byłby odsłuch muzyki (najczęściej elektroniczna, mocniejszy bass mi nie przeszkadza), oglądanie filmów, wideokonferencje i od czasu do czasu klika meczy w FPS-ach (czasem rankedy więc proszę zwrócić uwagę na aspekt "gejmerski" proponowanych słuchawek 🙃). Wygoda słuchawek również jest kolejnym ważnym aspektem (okularnik here).
Zależy mi konkretnie na headsecie ze względu na korzystanie z laptopa i ciągłe podłączanie oraz ustawianie mikrofonu aka "a nuż się przyda" jest dość męczące. Dość często zmieniam lokację więc wożenie całego mikrofonu również nie gra roli.

Po wstępnej analizie, rzuciły mi się w oczy modele Epos H6PRO Closed oraz ATH-M50xSTS USB.
Polecacie któryś z tych modeli? Któryś z nich powinien wystarczyć zwykłemu śmiertelnikowi? A może lepiej wybrać coś tańszego do tak prostego zastosowania (ale dalej mogły zostać uznane za upgrade)?
Jak wspomniałem wyżej, korzystam z integry audio, czy w tym przypadku lepiej polecieć z ATH na USB czy dokupić DAC-a + inne słuchawki?

A może polecacie coś tańszego / lepszego w podobnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SerpentDash napisał:

Witam,

poszukuję upgrade-u headsetu w miarę rozsądnej cenie. Aktualnie korzystam z Cloud Alpha, które są podłączone po jacku do ALC3306 (ALC287 ?).
Słuchawki powinny być na kablu oraz (raczej) mieć budowę zamkniętą.

Ich głównym zastosowaniem byłby odsłuch muzyki (najczęściej elektroniczna, mocniejszy bass mi nie przeszkadza), oglądanie filmów, wideokonferencje i od czasu do czasu klika meczy w FPS-ach (czasem rankedy więc proszę zwrócić uwagę na aspekt "gejmerski" proponowanych słuchawek 🙃). Wygoda słuchawek również jest kolejnym ważnym aspektem (okularnik here).
Zależy mi konkretnie na headsecie ze względu na korzystanie z laptopa i ciągłe podłączanie oraz ustawianie mikrofonu aka "a nuż się przyda" jest dość męczące. Dość często zmieniam lokację więc wożenie całego mikrofonu również nie gra roli.

Po wstępnej analizie, rzuciły mi się w oczy modele Epos H6PRO Closed oraz ATH-M50xSTS USB.
Polecacie któryś z tych modeli? Któryś z nich powinien wystarczyć zwykłemu śmiertelnikowi? A może lepiej wybrać coś tańszego do tak prostego zastosowania (ale dalej mogły zostać uznane za upgrade)?
Jak wspomniałem wyżej, korzystam z integry audio, czy w tym przypadku lepiej polecieć z ATH na USB czy dokupić DAC-a + inne słuchawki?

A może polecacie coś tańszego / lepszego w podobnej cenie?

Witaj

Za 800 zł...teraz

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/sluchawki-audio-technica-ath-m50xsts-streamset-usb.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAhomtBhDgARIsABcaYyl4l4spQdci186vEnndlBZPCtJAzSoF1h6V641P3TwaQO3vVR6E0wUaAte8EALw_wcB

to naprawdę nie kupisz nic lepszego...To studyjne granie, precyzyjne, dokładne. W dodatku można na nich pracować. Raczej byśmy Cię w tym kierunku utwierdzili :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedź.

Zaczynam mieć niestety wątpliwości co do wyboru. Opinii na temat tego modelu jest dość mało i często opisują mikrofon niż dźwięk słuchawek (mic w moim przypadku jest bardziej dodatkiem niż głównym selling point-em). Widziałem również kilka opinii na temat gorszej jakość dźwięku względem poprzedniej wersji m50.
Jeśli nie mam powodu do obaw to wyprowadźcie mnie z błędu...

Więcej pochlebnych opinii widzę dla Eposa jednak mam wrażenie, że mogą prawdopodobnie występować problemy z niewydajną integrą... Pomyślałem również o możliwości skorzystania z V-moda BoomPro i 'zwykłych' słuchawek ale dalej przychodzi problem z wyborem DAC-a...
Eh gdyby tylko mój Dragonfly Black miał możliwość wykorzystania również input-u... Taki FiiO KA1 / KA3 dla laptopa to dobry pomysł?

A może jednak dźwiękówka sama udźwignie któreś ze słuchawek? Jakieś dodatkowe sugestie?

Edytowano przez SerpentDash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SerpentDash napisał:

FiiO KA1 / KA3

Tutaj również poleciałem w obłokach, te DAC-i również nie przyjmują inputu... Widzę, że ciężko coś znaleźć w relatywnie przystępnej cenie.

Anyway, czym dłużej czytam intenety, tym bardziej zrażam się do tego modelu ATH. Czy słusznie? Byłbym wdzięczny jakby ktoś byłby w stanie napisać czemu powinienem wybrać ten model zamiast nie H6Pro.
Znalazłem na oficjalnej stronie DROP-a PC38X za ~150$ z przesyłką, ale open back przy moim zastosowaniu (i otoczeniu) nie przejdzie...
Z dokumentacji H6Pro wynika, że ma niską impedancję wiec teoretycznie integra powinna starczyć. Najwyżej w "przyszłości" dokupiłbym kartę dźwiękową na USB.

Jakby ktoś miał jakiś kontrargument co do takie planu to z chęcią przeczytam. Może namówicie mnie na inny model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...