Skocz do zawartości

Dolby atmos ubp x800 m2


mldream01

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem ogromnym fanem sprzętu sony od dawna . Mam kłopot w którym na kt nie umie mi pomóc. Mam odtwarzacz UBP-X800M2 i amplituner STR-DH790.
Dlaczego odtwarzacz nie pokazuje ścieżki dolby atmos na płytach tylko true HD mimo że ma płycie widnieje opis dolby atmos . Amplituner też pokazuje tylko true HD. Dodam że telewizor Sony ag9 pokazuje sygnał z odtwarzacza przez amplituner na ekranie tv dolby atmos/ true HD.
Sygnał z Xbox seeies X na amplituner wchodzi atmos linear pcm....nic z tego nie rozumiem...proszę o pomoc 
pozdrawiam serdecznie
Maciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę teorii.

Jeśli chodzi o Dolby to od najstarszych do najnowszych formatów (pomijając jakieś chwilowe rozszerzenia) które są nadal dostępne to jest AC3 (DD), E-AC3 (DD+) oraz TrueHD. Dlaczego nie Atmos? Bo to technologia dźwięku obiektowego i może być zawarta zarówno w E-AC3 (tak jest w streamach typu Netflix, Disney+ itd), jak i w TrueHD na fizycznych nośnikach BluRay.

Podobnie jest w DTS. Masz format DTS-HD Master Audio i może być w nim zawarty obiektowy DTS-X.

Masz amplituner skonfigurowany z głosnikami Atmos?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...