Skocz do zawartości

Jaki amplituner 7.1 do 2500


Xareddie

Recommended Posts

Cześć, 

Potrzebuje pomocy w wyborze amplitunera kina domowego do 2500zł, na amplitunerze bede sluchac zarówno muzyki, jak i streamować filmy/seriale. (od razu mówię, iż to mój pierwszy post tego typu.)

Obecnie posiadam amplituner onkyo tx-nr656 i kolumny eltax (5.0) pracuje to w pokoju 14,5m2, nie jestem zadowolony z tego onkyo, brzmienie nie do końca mi pasuje, pewnie to powód tanich kolumn a ja winie amplituner, ale wiem że brakuje mi przestrzeni w dźwięku. Brakuje mi jej dlatego, że u mojego wuja na jego starej Yamaha RX-V440RDS w systemie 4.1 (kolumny eltax concept 200 sub pioneer sw110s) podczas słuchania muzyki w pro logicu było jej więcej (nie jestem w stanie tego lepiej wytłumaczyć) , lecz wtedy dopiero zaczynałem z audio więc więcej szczegółów nie wyłapałem. Na tamten czas ten system niesamowicie mnie zachwycił, i dlatego rozpocząłem zabawę z audio 😊

Obecnie myślę by kupić amplituner max do 2500zł, a obecny sprzedać, a potem wymienić kolumny (częściowo, najpierw fronty) na coś w stylu Dali, chce żeby miały troche cieplejsze brzmienie. (Niestety muszą też wyglądać nowocześnie bo góruje nade mną siła wyższa)

Muzyka której słucham to zazwyczaj Pop/alternatywa, rzadziej elektroniczna/downtempo. Amplituner którego szukam dobrze gdyby miał aplikacje na telefon, bo zawsze mam takowy przy sobie, a pilota bardzo lubie zgubić. Będzie podłączony do pc po hdmi, nie używam wyjścia na monitor z amplitunera w innym celu niż do setupu. Planuje rozbudować swój system do 5.1.2 w przyszłości, więc 7 końcówek mocy minimum.

z amplitunerów wynalazłem następujące:

Denon AVR X4100/X3300

Yamaha:

-RX-A3020 

-RX-A1040

-RX-A870

-RX-V781

-RX-V685

-RX-V6A

Marantz Sr5013/SR6011

Pioneer SC-LX59

Co z tego będzie najlepszym rozwiązaniem?

Z góry serdeczne dzięki!

Pozdrawiam, Mikołaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zakup nowego amplitunera zbytnio mnie nie interesuje. Czy może coś z tego co wymieniłem będzie okej? Kupując używki mogę kupić starszy ale lepszy sprzęt. A przed zakupem zapewne będę chcieć go odsłuchać. Nie popełnie drugi raz tego samego błędu, czyli nie kupię bez głębszego odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Yacko napisał:

Mam w doskonałym stanie, używany bardzo mało Denon AVR-X4100W, mocny model z kalibracją XT32 pełen komplet, wszystko jak nowe, karton również. Kupiony w PL w sklepie Q21, jestem jedynym właścicielem. Cena 2700zł.

przemysle sprawe, lecz najpierw musialbym sprzedac swoje onkyo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli omwy to w tej cenie z amazona dostaniesz S970 / X2800 i Yamaha 6A

Tak jak wyżej napisałem, chciałbym uniknąć zakupu nowego sprzętu, no chyba że różnica między np. używanym X3300/X4100 a nowym X2800/S970 jest taka duża, że opłaca się kupić nowy.

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli używany to pytanie jak daleko w tył możemy się cofać. Na jakich funkcjach ci zalezy.

Airplay/Bluetooth musi być obowiązkowo. nie zawsze chce mi się uruchamiać pc żeby puścić muzykę, pomijając już że na bezprzewodowej transmisji tracę na jakości, jest to zdecydowanie bardziej wygodne niż podchodzenie do komputera co chwilę by zmienić utwór. Muzykę streamuje w lossless z Apple music

HDMI bo w ten sposób mam podłączony mój pc, 

Atmos/DTS:X, planuje rozbudować swój system do 5.X.2 (lub 7.X.2 jeśli amplituner pozwoli).

Niby jeszcze aplikacja na telefon, ale jest od tego pilot. Więc nieobowiązkowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jeśli rx-v to z 7 na przodzie, da Ci to możliwość podpięcia wzmacniacz stereo pod fronty i raz, że odciąży amplituner w kinie to dwa, będziesz mógł wprzyszłości dokupić własnie taki wzmak i streamer czy po prostu puszczać muzykę wpiętą bezpośrednio do wzmaka stereo na czym muzyka mocno zyska :) .
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Xareddie napisał:

Tak jak wyżej napisałem, chciałbym uniknąć zakupu nowego sprzętu, no chyba że różnica między np. używanym X3300/X4100 a nowym X2800/S970 jest taka duża, że opłaca się kupić nowy.

No to było właśnie moje pytanie do Ciebie

19 godzin temu, Xareddie napisał:

HDMI bo w ten sposób mam podłączony mój pc, 

Które HDMI?

 

Przegladnij zatem czy Denon X4100 funkcyjnie Ci odpowiada. Jeśli tak. To on brzmi lepiej od wspomnianych wyżej nowych amplitunerów. Chociaż zaznaczam to wciąż amplituner kina.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Które HDMI?

jesli pytasz o to, jaka wersja to nie ma to dla mnie znaczenia, o ile przejdzie dźwięk. Do karty graficznej mam podpięty monitor po DP oraz ampli po HDMI, ekran duplikuje i dźwięk puszczam po HDMI, wyjścia obrazu z HDMI amplitunera nie korzystam.

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Przegladnij zatem czy Denon X4100 funkcyjnie Ci odpowiada. Jeśli tak. To on brzmi lepiej od wspomnianych wyżej nowych amplitunerów. Chociaż zaznaczam to wciąż amplituner kina.

Denona rozważałem, spełnia moje oczekiwania funkcyjne że tak powiem, lecz tak jak mówiłem mam pewien budżet którego nie mogę przekroczyć bo nie uda mi się zakupić kolumn. Jeśli nie znajde x4100w w przystępnej cenie, czego mam szukać, Marantz SR6011 będzie okej? 

Mówisz że denon to kinowiec, więc prawdopodobnie w przyszłości dodam do niego zewnętrzny wzmacniacz, ale jak narazie da radę z muzyką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Czyli byle było HD.

$K, HDR, Dolby Vision, 8K to Cie nie interesuje.

Wolał bym Denona od Marantza SR6.

Gra ciekawiej.

Dnia 19.01.2024 o 11:14, Xareddie napisał:

Mówisz że denon to kinowiec, więc prawdopodobnie w przyszłości dodam do niego zewnętrzny wzmacniacz, ale jak narazie da radę z muzyką?

To zalezy od oczekiwań. Niektórzy słuchają muzyki z S660 a niektórzy do A1HD dokupują integre.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2024 o 07:25, Piotr Sonido napisał:

To zalezy od oczekiwań. Niektórzy słuchają muzyki z S660 a niektórzy do A1HD dokupują integre.

 

czyli zostało mi aby posluchac, jesli nie bedzie mi odpowiadac brzmienie do muzyki, to cos pomysle o dodatkowym wzmacniaczu. 

Czyli zapewne zostane przy denonie, jakich kolumn szukac do X4100?

tak zeby mialy cieple brzmienie.(mowimy tylko o kolumnach podstawkowych, budzet do 1200 za stereo, uzywane/nowe) 

jak narazie nie rozgladalem sie zbytnio po kolumnach, bynajmniej znalazlem cos by wymienic obecne eltaxy, co myslicie o Mission m32i(tymczasowo dalbym na fronty, potem pojda na surround) / Audio pro black pearl i vector( pierwsza generacja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Kolumny do niego, masz małą kwote na nie.

Wiem o tym, jak narazie tyle moge przeznaczyc. Kiedys gdy juz doprowadze ten system do porzadku bede powoli wymieniac kolumny na markowe porzadne modele. 

Dzieki Ci wielkie za pomoc, bylem zmieszany tym wszystkim, a teraz wiem chcoiaz czego sie trzymac. Cieple pozdrowionka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Xareddie napisał:

Wiem o tym, jak narazie tyle moge przeznaczyc. Kiedys gdy juz doprowadze ten system do porzadku bede powoli wymieniac kolumny na markowe porzadne modele. 

Dzieki Ci wielkie za pomoc, bylem zmieszany tym wszystkim, a teraz wiem chcoiaz czego sie trzymac. Cieple pozdrowionka!

nie ma sprawy.

17 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

A nie kupisz nówki RX-V6A za podobną kasę na niemieckich stronkach?

Albo Onkyo 494 coś tam, 1600 zł, czasem 300 EUR na promce.

494 to duzo niższy model od V6A nie polecam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...