Skocz do zawartości

Jaki zestaw do 3000-4000


PanSatyros

Recommended Posts

Witam,

Na wstępnie: zapewne takich tematów było już więcej niż zdążyłem odszukać ale większość była z przed 3-4 lat także zapytam sam ;)

Panie i Panowie: jaki zestaw (miniwieża) do 3000-4000?

Czego potrzebuje:

-CD

-dab/FM

- bluetooth

-radia internetowe

Miałem Denona ceola n12 + głośniki sc n10 ale serwis postanowił zwrócić pieniądze zamiast naprawić i trochę obawiam się że jak wezmę raz jeszcze to problemy będą takie same (ciągle zwisy przy uruchamianiu radia internetowego lub łączności przez bluetooth).

Brzmieniowo było dla mnie ok.

Myślałem o Yamaha pianocraft 470 ale to jest nigdzie niedostępne. 

Co ewentualnie moglibyście polecić ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Prawdę mówiąc nie masz teraz wyboru.

Pianocraftów nie ma na rynku.

Jest Denon Ceol ale tu średnio jak sam widzisz. Marantz MCR ale to w zasadzie to samo. Roznia sie dzwiekiem ale soft jest ten sam.

 

Czy wszystkie Twoje założenia są konieczne?

 

Witam,

 

Chyba najłatwiej byłoby zrezygnować mi z CD ( i zapewne najłatwiej w razie czego rozbudować zestaw o takowy odtwarzacz).

Generalnie byłbym w stanie dopłacić... Tylko nawet nie wiem do czego:/

Powiedzmy do 5000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy Panasonicow. To jest jednak dobra marka wiec nie spodziewalbym sie niczego hm, zlego. Jedynie co, to moze ci sie brzmienie nie spodobac.

Ztych Denonow, kiedys, wiele lat temu sluchalem jednego w sklepie - miodzio. Jednak z braku kaski musialem tanszego Onkyo kupic. Tez w zasadzie bylem z niego zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PanSatyros napisał:

Witam,

 

Chyba najłatwiej byłoby zrezygnować mi z CD ( i zapewne najłatwiej w razie czego rozbudować zestaw o takowy odtwarzacz).

Generalnie byłbym w stanie dopłacić... Tylko nawet nie wiem do czego:/

Powiedzmy do 5000?

No i właśnie to wiele zmienia. Bo wtedy możesz iść w Loxjie A30 + Wiim mini, jeśli coś małego. albo Fosi Audio. A jak coś kalsycznego to Cambridge AXR 100 + Wiim i na przykład KEF Q350

10 godzin temu, PanSatyros napisał:

Patrzę na te Panasonicsy pmx 802? Miał ktoś z tym styczność?

Z nowymi nie miałem ale stare grały na prawde spoko.  Z tym że to nie bedzie poziom tego co napisałem powyzej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2024 o 20:22, PanSatyros napisał:

Witam,

 

Chyba najłatwiej byłoby zrezygnować mi z CD ( i zapewne najłatwiej w razie czego rozbudować zestaw o takowy odtwarzacz).

Generalnie byłbym w stanie dopłacić... Tylko nawet nie wiem do czego:/

Powiedzmy do 5000?

Taga Harmony  1500 CD. Kupisz za 3700 . Ma cd,tuner FM/DAB ,ogarnia streaming ,radio internetowe . Do tego np. kolumny Elac Debut b6.2 do kupienia po 499 za sztukę. Razem 4700 ,zostaje 3 stówy na jakieś kable i mieścisz się w budżecie . Sam mam taki zestaw od ponad 3 m-cy . Może nie jest najcudniejszy wizualnie 😃,ale za to ma dobrego kopa jak na potrzeby grania w salonie . Osobiście jestem bardzo zadowolony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

A jak jest w tym urządzeniu ze 'stabilnością' radia internetowego? Ceol n12 poszedł na serwis właśnie przez te problemy - i serwis na tyle ogarnął temat że wolał zwrócić kasę ;)

Druga sprawa - jest jakaś aplikacja obsługująca to urządzenie ? Tak aby w miarę łatwo np. soundclouda streamować?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych kwestiach nie pomogę : radia słucham bardzo incydentalnie ,z internetowego nie korzystałem ,więc nie mogę się wypowiedzieć. Aplikacje do obsługi streamingu to do wyboru 4stream lub WiiM Home . Jak to działa jeszcze nie wiem,bo póki co obsłuchuję swoją kolekcję cd 😁 . Wrzuciłem taką propozycję ,bo posiada poszukiwane przez kolegę funkcjonalności i mieści się w budżecie . Mogę jedynie ręczyć za mocnego kopa i efekt stereo przy odpowiednim rozstawieniu kolumn .

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...