Skocz do zawartości

Pierwsze w życiu stereo do małego pokoju ~1500-2000 zł


d00

Recommended Posts

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chyba nie znam dzieki.

Tak będzie różnica pomiędzy BT a streamerem. Moim zdaniem warto.

Albo zamienić i MAcBooka podłączyć przez HDMI.

Albo bo masz przeciez USB

Wiec komp USB, telewizor optyk albo to HDMI i sprawa załatwiona.

 

 

Dzięki za odpowiedź! Zamówiłem WiiM Mini, zobaczymy jak to zagra. ;)

Kabel USB wchodzi w grę, ale nie bardzo mam go jak ukryć, musiałby iść przez cały pokój. Streamer chyba będzie lepszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No będzie stał bliżej rozumiem.

Zrob tak zeby bylo dla ciebie dobrze i wygodnie

 

WiiM Mini przyszedł, podłączyłem go przez RCA do kolumn i całkiem fajnie to działa. Aplikacja jest bogata w źródła. Jedyne co mnie ciekawi i co bym zmienił w działaniu to... sposób przechodzenia tych moich kolumn ELAC ConneX w stan uśpienia. Robią to po 15 minutach nieaktywności. Tak więc załóżmy, że zapauzuję odtwarzanie dźwięku na WiiM Mini, minie te 15 minut i kolumny przejdą w stan uśpienia. No i teraz chcę ponownie sobie zagrać muzykę, naciskam PLAY, a kolumny nadal w stanie uśpienia. Da się to jakoś przekonfigurować? Patrzyłem w manual tych ELAC, ale nie znalazłem nic na temat dezaktywacji tego przechodzenia w stan uśpienia. Podłączenie przez optical zamiast RCA mogłoby tu pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2024 o 07:38, Piotr Sonido napisał:

Musisz sprawdzić. Bo nie wiem czy się wybudza po ptyku.

Wiim mini gra srednio po Jakc RCA, wiec lepiej optyk.

 

To już chyba zależy, czy DAC ma iść z WiiM, czy z kolumn aktywnych? Nie wiem, gdzie DAC jest lepszy - czy moje ELAC Connex, czy WiiM Mini. Mam jedynie wrażenie, że DAC w kolumnach (połączenie optyczne z WiiM) jest słyszalne przyjemniej. Ale może mi się tylko wydaje. Gdzieś mogę sprawdzić jakość tego DAC-a w WiiM Mini i moich ELAC Connex, aby porównać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym jednak na ELAC że tam DAc jest ciekawszy. Inna sprawa co oznacza lepszy :D

Skoro Tobie się wydaje to tego się trzymaj.

19 godzin temu, d00 napisał:

Gdzieś mogę sprawdzić jakość tego DAC-a w WiiM Mini i moich ELAC Connex, aby porównać?

Co masz na myśli mówiac jakość? Bo według mnie słuchajac. Jeśli chcesz sprawdzić parametry to wtedy trzeba poczytać badania lab.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...